Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Abp Galbas otrzymał w Czyżowicach Betlejemskie Światło Pokoju od śląskich harcerzy

Pod przewodnictwem księdza Piotra Larysza, archidiecezjalnego kapelana harcerzy śląscy skauci odebrali światełko w austriackim Lintz, które zostało przekazane w Czyżowicach skąd harcerze rozprowadzą go po całej Polsce. 

Abp Galbas otrzymał w Czyżowicach Betlejemskie Światło Pokoju od śląskich harcerzyKs. dr Piotr Larysz
Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

Uroczystości odbyły się około godziny 22.00 na polanie w Czyżowicach, gdzie pod harcerską wiatą nastąpiło przegrupowanie środowisk harcerskich, aby Światełko mogło dotrzeć do wielu miejsc w Polsce oraz poza granicami kraju. W uroczystościach wziął udział arcybiskup Adrian Galbas, metropolita górnośląski, który podkreślił znaczenie pokoju.

 ‒ Ciągle mając do dyspozycji kawałek metalu wolimy z niego zrobić miecz niż lemiesz, włócznię niż sierp. Ciągle mając trochę czasu, wolimy go przeznaczyć na wojny, wojenki, bijatyki i kłótnie, niż na rozmowę i dialog. Ciągle mając nieco życia do przeżycia, tracimy je krzywdząc innych… ‒ mówił arcybiskup Galbas, który zachęcał aby to Światełko z maleńkiej miejscowości w powiecie wodzisławskim rozprzestrzeniło się do domów, zakładów pracy, siedzib władz, do instytucji, szpitali, szkół, hospicjów, więzień, do wojskowych koszar.

Źródło: 

www.katowicka.pl

Więcej informacji na stronie:

https://katowicka.pl/o-diecezji/aktualnosci/3011-abp-galbas-otrzymal-od-slaskich-harcerzy-betlejemskie-swiatlo-pokoju

Zobacz również wywiad z ks. Piotrem Laryszem dotyczący jego działalności:

https://www.nowiny.pl/wiadomosci/222676-harcerz-miluje-przyrode-i-stara-sie-ja-poznac-wywiad.html

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~proktolog (82.160. * .221) 11.12.2023 14:01
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Zupazhipopotama (193.161. * .11) 10.12.2023 21:45

Normalny czlowiek szykowal sie do roboty na nastepny dzien.
Ten niebieski ptaszek ogien przyjmowal.

XXI wiek.