Z Jastrzębia wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa 

Święta Wielkanocne to czas modlitwy i zadumy. Wierni biorą udział w nabożeństwie drogi krzyżowej. Jest też możliwość udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która prowadzi trasą o długości minimum 40 km i jej przejście jest nie tylko...

Z Jastrzębia wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa 

Święta Wielkanocne to czas modlitwy i zadumy. Wierni biorą udział w nabożeństwie drogi krzyżowej. Jest też możliwość udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która prowadzi trasą o długości minimum 40 km i jej przejście jest nie tylko doświadczeniem religijnym, ale również wytrzymałościowym.

Arcybiskup Skworc o sprawie Jana Pawła II: "Apeluję o wyciszenie i modlitwę" 

Metropolita katowicki Wiktor Skworc w „Rozmowie Poranka” emitowanym na antenie radia eM odniósł się do medialnych doniesień na temat św. Jana Pawła II.

Tragedia w parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach. Arcybiskup Skworc zabrał głos 

W piątek rano doszło do wybuchu w budynku, w którym mieściło się probostwo parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach. Metropolita Górnośląski Arcybiskup Wiktor Skworc skierował specjalne wezwanie dotyczące tragedii, w której śmierć poniosły dwie osoby, a siedem zostało poszkodowanych.

Podróż przez wieki przez pryzmat ludzkich przeżyć. Oto opowieść o niezwykłym miejscu 

W tym miejscu historią pachnie nawet powietrze. Kiedyś w centralnym punkcie tego pagórka stał drewniany kościół. Wiele lat temu został przeniesiony do Jastrzębia-Zdroju i od lat służy mieszkańcom Osiedla Przyjaźń. Pozostał jednak cmentarz, który w wodzisławskiej dzielnicy Jedłownik wielu mieszkańców darzy szczególnym sentymentem....

Abp Wiktor Skworc o ubóstwie energetycznym. "Chcemy okazać solidarność i przeciwdziałać wykluczeniu" 

W związku z nadchodzącym Światowym Dniem Ubogich metropolita katowicki wydał komunikat, w którym wezwał do pomocy m.in. dotkniętym ubóstwem energetycznym. Zapowiedział także zbiórkę na potrzeby ubogich.