Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kościół wobec zagrożenia koronawirusem. Sprawdziliśmy, jakie zalecenia obowiązują w diecezjach gliwickiej, katowickiej i opolskiej 

Kościół katolicki w Polsce wobec zagrożenia epidemicznego. Niektórzy hierarchowie odwołują msze i nabożeństwa, inni zobowiązują proboszczów do liczenia wiernych. Sprawdziliśmy, jak jest w naszym regionie.

Nałożenie paliusza metropolicie katowickiemu. Uroczystości w Katowicach 

W katowickiej katedrze, w dzisiejszą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata podczas Mszy świętej, nuncjusz apostolski abp Antonio Guido Filipazzi nałożył paliusz abp. Adrianowi Galbasowi. Jak informuje katowicka kuria,  jest to znak więzi metropolity z następcą św. Piotra oraz władzy, którą sprawuje w jedności z Kościołem Rzymu.

Publiczny różaniec na skwerze Porozumienia Jastrzębskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Mieszkańcy tworzący Tradycję Katolicką Jastrzębię-Zdrój spotkali się na skwerze Porozumienia Jastrzębskiego i odmówili różaniec w intencji opamiętania i nawrócenia.

Arcybiskup Adrian Galbas udzielił dyspensy - na barbórkę i andrzejki 

Metropolita katowicki prosi tych, którzy skorzystają z dyspensy, o wsparcie biednych modlitwią i (w miarę możliwości) jałmużną.

Pogrzeb śp. Łukasza Sokołowskiego, ostatniego górnika, który zginął w kopalni Pniówek [ZDJĘCIA]  

W sobotę, 18 listopada odbył się pogrzeb ostatniego z zaginionych w katastrofie górniczej, do której doszło w wyniku wybuchu metanu na KWK Pniówek.

Jubileusz 300-lecia obecności Matki Bożej w Pszowie. Odpust w niedzielę [ZAPOWIEDŹ] 

W piątek rozpoczną się uroczystości kończące jubileusz związany z obecnością cudownego obrazu Matki Bożej Uśmiechniętej w pszowskiej bazylice. W niedzielę parafia będzie przeżywać tzw. "wielki odpust". Specjalny list z zaproszeniem wystosował arcybiskup metropolita katowicki Adrian Galbas. Homilię wygłosi arcybiskup Józef Kupny,...

Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać [WYWIAD] 

Z księdzem doktorem Piotrem Laryszem, który jest Duszpasterzem Harcerzy Archidiecezji Katowickiej oraz Kapelanem Śląskiej Chorągwi  ZHP rozmawiamy o harcerstwie, ratownictwie, historii, powołaniu i planach.

Koncert inauguracyjny festiwalu Fide et Amore w Wodzisławiu. Wystąpił zespół Arparla [ZDJĘCIA]  

Zespół Arparla z Włoch był pierwszym, który wystąpił podczas tegorocznej edycji festiwalu Fide et Amore, będącego ucztą dla miłośników muzyki dawnej i liturgicznej. 

1000 wiernych w drodze na Jasną Górę, czyli 78. Rybnicka Pielgrzymka 2023 [ZDJĘCIA]  

Najmłodsza uczestniczka pielgrzymki ma roczek, a najstarsza 86 lat. Niezależnie od wieku, pielgrzymów łączy cel wędrówki - Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Jastrzębska pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę [ZDJĘCIA]  

We wtorek, 1 sierpnia, jastrzębianie wyruszyli na Jasną Górę do cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Tradycyjnie, grupa z naszego miasta dołącza do pielgrzymki rybnickiej. Wierni z naszego regionu idą do największego sanktuarium maryjnego w Polsce.

Kościół wybudowany „metodą chińską”. 43-lecie parafii „na górce” [WIDEO] 

Jastrzębie-Zdrój powstawało wtedy, kiedy komunizm miał się w najlepsze. Miało być ateistyczne i socjalistyczne. Bez Boga, bez kościołów, bez wiary. Pierwsza współczesna parafia została erygowana  16 lipca 1980 roku, dekret wszedł w życie 1 sierpnia 1980 roku. Kościół powstał wybudowany rękami górników, wówczas mówiło się,...

Organy w Szerokiej wydrążyły chrząszcze. Będzie remont za 245 tys. zł z rządowej kasy 

Zabytkowe organy, znajdujące się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Jastrzębiu-Zdroju (sołectwo Szeroka) zostaną wyremontowane. Renowacja instrumentu uzyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w wysokości 98 proc. kosztów. 

Pożegnano ks. Janusza Rudzkiego, proboszcza kościoła w Bziu [ZDJĘCIA]  

W sobotę odbyła się msza święta pogrzebowa ks. Janusza Rudzkiego, proboszcza parafii pod wezwaniem św. św. Apostołów Piotra i Pawła w sołectwie Bzie. Na uroczystość przybyły arcybiskup katowicki Adrian Galbas wraz z biskupem pomocniczym Markiem Szkudło.

Proboszcz z parafii w Bziu nie żyje. Posługiwał też w Żorach i Rogowie 

W środę zmarł proboszcz parafii pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła w sołectwie Bzie. Ksiądz Janusz Rudzki miał 62 lata. 

Nowi proboszczowie i wikariusze w parafiach naszego regionu 

Katowicka kuria metropolitarna poinformowała dziś o decyzjach arcybiskupa Adriana Galbasa. To kolejne zmiany personalne w diecezji. Pełna lista zostanie podana do wiadomości pod koniec sierpnia, ale już teraz wiemy, kto zostanie skierowany do pracy w Syryni, Żorach, Wodzisławiu Śląskim, Jastrzębiu-Zdroju i innych parafii w naszym regionie.

Franciszek pobłogosławił paliusz dla metropolity Adriana Galbasa 

29 czerwca w Watykanie papież Franciszek pobłogosławił paliusze dla 32 innych nowych metropolitów z całego świata w tym nowego biskupa katowickiego Adriana Galbasa.

Pomysł na wycieczkę. Biznes i modlitwa [wideo] 

Czy można jednocześnie modlić się i myśleć o sprawach duchowych oraz prowadzić dobrze prosperujący biznes i liczyć pieniądze? Oczywiście, że tak, gdyż cystersi byli znani z tego, że mieli talent do pomnażania bogactw. Chociaż zarzekali się, że wino piją tylko w Wielkim Tygodniu, to nie przeszkadzało im tym handlować. Jeden z...

Zobacz więcej