Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Betlejemskie Światełko Pokoju w Jastrzębiu

Do naszego miasta już dotarło Betlejemskie Światełko Pokoju. Jak co roku, harcerze z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Jastrzębie-Zdrój wyruszyli po ten symboliczny płomień na Głodówkę koło Zakopanego. Tam, z rąk skautów słowackich odebrali światełko.

Betlejemskie Światełko Pokoju w Jastrzębiu
Betlejemskie Światełko Pokoju może zagościć w domu każdego jastrzębianina. Fot. Hufiec ZHP Jastrzębie

Betlejemskie Światełko Pokoju w Jastrzębiu

Płomień z Groty Betlejemskiej dotarł do Polski. Tradycyjnie jego droga prowadzi przez Polanę Głodówka w Tatrach, skąd harcerze z całego kraju niosą płomień do swoich domów. Ideą przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju jest „czynienie pokoju” w każdym zakątku świata. W tym roku harcerze szczególnie zwracają uwagę na wojnę w Ukrainie.

- Akcja Betlejemskiego Światła Pokoju jest kolejną okazją, by pochylić się nad cennym darem dla ludzkości i zainicjować refleksję nad tym, czym jest POKÓJ oraz ukazania różnych jego wymiarów – podkreślają jastrzębscy harcerze.

Ten wyjątkowy płomień może zagościć w domu każdego jastrzębianina. Można go odebrać podczas gali w Domu Zdrojowym w piątek, 15 grudnia, o godzinie 17:30. Następnie harcerze rozniosą go do wszystkich kościołów w mieście.

 - Przygotowaliśmy dla was atrakcję wieczoru - jasełka w wykonaniu kadry naszego hufca "Betlejem do Betlejem" Zabierzcie lampiony i bądźcie z nami w ten magiczny, przedświąteczny czas - informują harcerze. 

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zupazhipopotama (176.103. * .71) 11.12.2023 19:21

Ale ciemnota.
W Izraelu wojna. Konflikt trwa od 1948 r.
Ci swiatelko pokoju przynosza z obszaru wojennego i modla sie o pokoj na Ukrainie.