Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejami Śląskimi w Tatry

W okresie świąteczno-noworocznym i ferii zimowych po raz kolejny dojedziemy do Zakopanego pociągiem Kolei Śląskich.

Kolejami Śląskimi w TatryKoleje Śląskie
Pociąg Sprinter Ornak będzie kursował w soboty, niedziele i święta, od 23 grudnia do 7 stycznia oraz od 27 stycznia do 11 lutego.

Kolejami Śląskimi w Tatry

Pociąg Sprinter Ornak będzie kursował w soboty, niedziele i święta, od 23 grudnia do 7 stycznia oraz od 27 stycznia do 11 lutego. Ograniczenia są wynikiem prac remontowych prowadzonych na torach i w stacji Zakopane. Pociąg nie będzie zatrzymywał się na stacji Chabówka. Podróż przebiegnie więc sprawniej ze względu na to, że PKP PLK oddały do użytku nową łącznicę i właśnie z niej Ornak będzie korzystał.

Dogodna godzina odjazdu

Pociąg do Zakopanego wyjeżdżać będzie z Katowic o godz. 7:16. Jechać będzie m. in. przez Tychy, Bielsko-Białą, Żywiec czy Nowy Targ. Do Zakopanego dotrze o godz. 12:19. Przed stolicą Tatr zatrzyma się w Białym Dunajcu oraz w Poroninie. W drogę powrotną Ornak wyruszy o 17:20. W Katowicach będzie o godz. 21:52.

Kierunek Małopolska

Warto przypomnieć, że Zakopane to nie jest jedyna miejscowość poza województwem śląskim, do której dotrzemy Kolejami Śląskimi. W Małopolsce pociągi spółki kursują również do Krakowa i Oświęcimia.

Materiał partnera

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KonDoktor (167.86. * .212) 16.12.2023 16:06

Buhaha u haha! Przecież to jest ok 180km a pociąg jedzie 5 godzin? Większość rowerzystów szybciej jeździ. Czym wy się chwalicie?

~do_niżej (193.169. * .48) 16.12.2023 15:42

rozklad-pkp.pl/pl/ti?trainlink=92904/181256/538806/238435/51&ld=mobil&seqnr=2&ident=gl.03480134.1702737591&date=24.12.23&station_evaId=5100020&station_type=dep&journeyStartIdx=0&journeyEndIdx=20&backLink=tp&

~doautora (188.146. * .54) 16.12.2023 15:15

Zaraz , zaraz a jak on tam z tego Żywca, czyżby przez Korbielów?!,czy dalej pojazdem zastepczym czyli autobusem ?!

~MamyPociągwJastrzębiu (89.64. * .17) 14.12.2023 14:52

No to teraz tylko kolej dla Jastrzębia-Zdroju...Zapewne caryca z bunkra go załatwi tak jak rynek,Aqua Park oraz wiele innych wspaniałych rzeczy które obiecała a nie zrealizowała..