Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyłączono sygnał TVP Info i m. in. TVP 3 Katowice. Poseł Jabłoński z PiS: to zamach na media. Poseł Krząkała z PO wskazuje na wzorce niemieckie dla TVP

Zmiany we władzach publicznych mediów dokonane przez ministra kultury komentują parlamentarzyści z naszego okręgu. Według posła Prawa i Sprawiedliwości Pawła Jabłońskiego postąpiono w sposób niecywilizowany, złamano prawo. Marek Krząkała z Platformy Obywatelskiej twierdzi, że prawicę boli utrata tuby propagandowej.

Wyłączono sygnał TVP Info i m. in. TVP 3 Katowice. Poseł Jabłoński z PiS: to zamach na media. Poseł Krząkała z PO wskazuje na wzorce niemieckie dla TVP
Były premier Mateusz Morawiecki blokowany przy wejściu do gmachu TVP, Marek Krząkała z PO (u góry) i Paweł Jabłoński z PiS

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego dokonał zmian w składach rad nadzorczych i zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. W środę 20 grudnia wyłączono sygnał TVP Info oraz ośrodków regionalnych TVP, w tym również TVP 3 Katowice. Zniknęły strony internetowe tych stacji.

Operacja specjalna, bałagan i cel polityczny

Na dzisiejszym, trwającym od rana posiedzeniu Sejmu głos w tej sprawie zabrał poseł PiS Mariusz Błaszczak. Mówił m.in. o "operacji specjalnej w mediach publicznych dokonanej przez pułkownika Sienkiewicza". Pytał, dlaczego Polacy nie mogli wczoraj obejrzeć Teleexpresu, Wiadomości czy Panoramy? Stwierdził, że nastąpiło siłowe odbicie instytucji publicznych. Chciał mówić dalej, ale marszałek Sejmu Szymon Hołownia wyłączył mu mikrofon. Głos zabrał Roman Giertych z Koalicji Obywatelskiej, który stwierdził, że "państwo z PiS przez 8 lat opluwali w TVP opozycję tępą, prymitywną propagandą i to jest żart, że mówią teraz o wolnych mediach". Szymon Hołownia dodał, że jak najszybciej należy rozwiązać bałagan w sferze mediów publicznych.

Protest pod siedzibą TVP na Woronicza w Warszawie/fot. X(Twitter) Mariusza Błaszczaka

Pismem do premiera Donalda Tuska reagował 20 grudnia prezydent RP Andrzej Duda, wskazując, że to Rada Mediów Narodowych może dokonywać zmian personalnych w publicznej radiofonii i telewizji, a nie minister. Dodał, że cel polityczny nie może usprawiedliwiać łamania zasad konstytucyjnych.

Jabłoński mówi o zamachu

Dla Nowin wydarzenia związane z TVP skomentował poseł PiS Paweł Jabłoński. - Żadna władza po 1981 rok, po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce, nie wyłączyła sygnału telewizyjnego jakiejkolwiek stacji. Takie są fakty. Obecnie rządzący, którzy objęli rządy z hasłami praworządności na ustach, działają w tej sprawie wbrew prawu, wbrew ustawom, łamiąc Konstytucję RP. Zaczynają sprawować władzę od łamania prawa. To nie są standardy państw cywilizowanych - oznajmił.

Jego zdaniem dokonał się zamach na publiczne media. - Policja wkroczyła do siedziby dziennikarzy. W 2013 roku już tak było, wtedy policja weszła do redakcji Wprost. Teraz stało się to samo w TVP - podkreślił.

Zaskarżenia i aktywność polityczna

Według Jabłońskiego skandaliczne jest także wyłączenie sygnału TVP World. - Jedynego angielskojęzycznego głosu Europy Środkowej przekazującego informacje niewygodne dla putinowskiej Rosji. Podobnie postąpiono z ośrodkami regionalnymi TVP, gdzie przekazuje się informacje nawet z najmniejszych miejscowości. Ja rozumiem, że zmienia się rząd, zmienia się większość sejmowa, ale tu się łamie obowiązujące prawo - usłyszeliśmy od posła Jabłońskiego.

Dodał jeszcze, że aktualnie przebywa na interwencji poselskiej w Polskiej Agencji Prasowej. Zaznaczył, że i tam przekroczono przepisy prawa.

- Będziemy prowadzić działania zmierzające do przywrócenia stanu zgodnego z prawem w funkcjonowaniu mediów publicznych. Nie zgadzamy się na siłowe wyrzucanie ludzi z ich miejsc pracy. Planujemy złożyć na działania ministra zaskarżenia do sądu oraz podjąć działania polityczne. Zwrócimy się po wsparcie do naszych zwolenników jak i wszystkich zainteresowanych przywróceniem praworządności. W Polsce muszą móc działać różne źródła informacji - podsumował Jabłoński.

Krząkała: "Wzorem dla TVP powinny być media niemieckie"

Poprosiliśmy o stanowisko także przedstawiciela Platformy Obywatelskiej. Z jej ramienia wypowiedział się dla nas rybnicki poseł Marek Krząkała.

- PiS doprowadził do sytuacji, w której media publiczne zostały zlikwidowane. To były media upartyjnione, które forsowały jedną partię i były nastawione na szczucie i hejt. Te czasy się na szczęście skończyły. Media powinny być niezależne i obiektywne, i takie na pewno się staną. Dla mnie wzorcowe, jeżeli mówimy o programach informacyjnych, są media telewizji niemieckiej, gdzie w ciągu 15 minut podaje się suche komunikaty i jasno oddziela się fakty od komentarzy. Takich mediów bym oczekiwał i wierzę, że do takich mediów będziemy dążyć. Niestety w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z pseudowiadomościami, jeżeli mówimy o telewizji publicznej, której de facto nie było - mówi o sytuacji wokół TVP Marek Krząkała, poseł Platformy Obywatelskiej z naszego okręgu wyborczego.

"PiS stracił tubę propagandową, to ich najbardziej boli"

Jak poseł Marek Krząkała odnosi się do zarzutów PiS, że zainstalowanie nowych władz w TVP odbyło się z wbrew prawu? - Prawo było niszczone przez nich - przez osiem lat. Nie przestrzegali Konstytucji RP. Zaczęło się od tego, że pani premier Beata Szydło nie wydrukowała wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Potem było powoływanie sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa oraz "trybunału Przyłębskiej". To PiS zniszczył praworządność w Polsce. Dlatego dziś są ostatnimi, którzy mogą wypowiadać się o tym, co jest praworządne, a co nie. Stracili dostęp do tuby propagandowej i to ich najbardziej boli. Bo telewizja publiczna pod ich rządami była właśnie tubą propagandową, stworzoną przez Jarosława Kurskiego, partyjnego działacza oddelegowanego do realizacji tego zadania - twierdzi Marek Krząkała.

Udało nam się także uzyskać komentarz senatora Henryka Siedlaczka z Platformy Obywatelskiej. - To naturalna kolej rzeczy. Tak musiało się wydarzyć. Koniec z fabryką hejtu. Media publiczne przez ostatnie 8 lat były upartyjnione i upolitycznione, nie miały nic wspólnego z obiektywizmem i rzetelnością dziennikarską - oświadczył senator z Rud

- Była to "szczujnia" kierowana przez Jacka Kurskiego, która za nasze pieniądze była "tubą propagandową" jednej partii politycznej. To oszukiwanie Polaków, dzięki Polakom się skończyło. Nowe Media będą niezależne i obiektywne, będą platformą wiarygodności informacji - przekazał nam Henryk Siedlaczek.

Inny raciborski polityk - poseł Michał Woś z Suwerennej Polski tak skomentował wydarzenia w telewizji publicznej na swoim Facebooku: Po tym co widzimy dzisiaj w TVP, po tym jak wy z uchwały, a nie ustawy, nie ze źródła prawa, tylko z aktu wewnętrznego wyprowadzacie jakieś działania wobec instytucji jednoznacznie trzeba bronić Polski przed tym wszystkim co robicie. Koalicja Tuska, swoimi bezprawnymi, łamiącymi Konstytucję RP działaniami wobec Telewizji Polskiej, sama sobie pisze akt oskarżenia! Zamieścił również zdjęcie spod siedziby TVP z komentarzem: Przed TVP zamontowano barierki. Szybko poszło.

Zdjęcie z Facebooka Michała Wosia - Radiowóz policyjny pod siedzibą TVP na Woronicza w Warszawie

Ludzie

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, radny sejmiku śląskiego, senator XI kadencji

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

Paweł Jabłoński

Poseł na Sejm RP

231 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~baj_baj_pisuary (193.169. * .48) 01.01.2024 19:59
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

tv republika
tam tera pis nadaje

~To_sem_ja (37.248. * .25) 01.01.2024 18:34
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"bardziej wiarygodnymi informacjami!" - buchachacha...

~myszka82 (188.137. * .142) 01.01.2024 10:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W roku 2024 życzę Polsce aby upiory, które znów wypełzły 13-go grudnia na zawsze już znikły gdzieś na rogatkach Berlina czy Moskwy, a Polakom, którzy wiedzą czego nie wiedzą życzę pogody ducha i wielu niespodzianek, tym zaś, którzy sądzą że wiedzą, a nie wiedzą życzę rozczarowania.

~AMEN (89.70. * .68) 31.12.2023 15:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pan poseł Jabłoński raczej powinien martwić się o elektrownię na północy i o zwrotach kosztów a nie o TVP bo to istniało i istnieć będzie może z bardziej wiarygodnymi informacjami!

~staś_stolin (193.169. * .48) 31.12.2023 15:04
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

a pamiętacie jak pis doszedł do władzy
co zrobił w tvpis
wywalił 600 osób
nie pochwalających idei partii pis

Objektywny 31.12.2023 14:39
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

(185.213.*.111) A dziękuję za przypomnienie , widzę że bardzo ci zależy by wpłacać, masz rację lepiej na tych których konto podajesz niż na tych których wymieniasz w swoim komentarzu , to po ile dajemy ??????.....

~To_sem_ja (37.248. * .28) 31.12.2023 14:33
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Ta tzw. demokracja da nam wszystkim popalić i przypiłuje wszystkie przywileje. Oczywiście "dla naszego dobra".
Zybertowicz ma rację, ale sposób zagarniania mediów i cenzurowanie pap może obudzi naiwniaków, którym nie imponuje osiem gwiazdek.
Polecam trafne podsumowanie "działalności" reżimu demokratorów:
"Rozbieram z uwagą podmiankę" red. Michalkiewicza...

~Gdg (5.173. * .58) 31.12.2023 13:46
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

A kto głosował za PO i kazał wam oglądać inne programy jak tvn?! Ale stek bzdur dla idiotow. Jak zwykle. Propaganda że to wina poprzedników ech

~Wilfredo (91.221. * .22) 31.12.2023 12:45

@Przeczytane
A sojusznik PO, poseł PSL Marek Sawicki powiedział, że nie chce aby teraz telewizja publiczna była "PEOWSKA"

~Przeczytane (93.179. * .78) 31.12.2023 11:26
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Andrzej Zybertowicz doradca Prezydenta krytycznie odniósł się do działania TVP w czasach rządów PiS, oceniając, że „ta telewizja nie była żadnym wzorem obiektywności”. - Moja ocena jest taka: TVP Info i spora część audycji Telewizji Polskiej była sprowadzona za rządów PiS do poziomu złej propagandy — zauważył. — To nie ulega wątpliwości — podkreślił.

~NareszcieBezPisu (185.213. * .111) 31.12.2023 11:10
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

do objektywny vel peowiec
tu masz nr konta do wpłat:
90 1240 6003 1111 0010 6960 7476
holecka,kłeczek,ogorek i rachoń czekają na twoją darowiznę
wreszcie masz okazje się wykazać i zamiast na Owsiaka na którego plujesz możesz dać datek na szczujnie aby te twoje pieniążki "pracowały"
Najważniejsze,że już ani jeden grosik z mojego abonamentu nie pójdzie na pesudodziennikarzy i pseudotelewizję
AMEN

~Bitkojn (46.204. * .199) 31.12.2023 10:19
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Co powie swoim funkcjonariuszom SG minister MSW Kierwiński.
Co powie swoim żołnierzom minister MON Kosiniak Kamysz, jak osoba która ich oczerniła na cały świat i porównała do esesmanów, nazistów, agnieszka holland, jest wynoszona na piedestał w telewizji publicznej?

Objektywny 31.12.2023 09:22
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

To_sem_ja .... A zauważyłeś też że mamy Demokrację z - dużej litery ???? Że możesz jeść co chcesz,spać na którym chcesz boku i o której , że możesz pracować lub , świętować albo pójść lub nie do kina ,kościoła na spacer nawet do wróżki by ci wywróżyła jak to jest z tą demokracja w telewizji za którą ty płacisz a oglądać musisz to co chcą inni byś oglądał .... Tylko nie pisz bym kupił sobie nowszy telewizor ...... Do siego roku ....

~To_sem_ja (37.248. * .25) 31.12.2023 01:11
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Dziś przypadkiem zauważyłem reklamę na ryża-tvp o "ludziach kultury", gdzie jednym z nich była gęba antypolskiej reżyserki, której nazwiska nie warto wymieniać...

~op (91.192. * .86) 30.12.2023 22:25
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

PiS to nie moja bajka,ale jak ty chcesz wyciac partie ktora miala najwyzsze poparcie w ostatnich wyborach? Wyciac to trzeba Zandbergow i Czarzastych z towarzyszami ktorych nie mozna sie pozbyc od upadku komuny

~SzaryMieszkaniec (5.173. * .247) 30.12.2023 18:36
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@ KoniecPisuWreszcie
Spokojnie, młyny sprawiedliwości mielą powoli, ale jak się rozkręcą to w ławach poselskich pisu będzie pustka.
@ myszka82
To właśnie zorganizowana grupa przestępcza pod przewodnictwem najwyższych władz PIS rozkradła Polskę, zdemolowała budżet, zniszczyła relacje zagraniczne (groziła uchodźcami a sama ich wpuszczała za łapówki), osłabiła złotówkę, zrujnowała gospodarkę (za ich "dobrej zmiany" upadło lub zamknęło działalność ponad 400 TYSIĘCY firm ! ), zagarneła prawie wszystkie media (od ogólnopolskich do lokalnych) do których wprowadziła swoich cenzorów i "opiekunów" (nie udało się z TVN a następny miał być Polsat). Pluła na unię - ale chciała od nich pieniądze (na dalsze swoje przekręty), szczuła polaków na polaków, wyniosła ołtarze i kler ponad państwo. Raka jakim był pis trzeba wyciąć z korzeniami (czasami trzeba też przyciąć trochę dobrej tkanki).

~SzaryMieszkaniec (5.173. * .247) 30.12.2023 18:16
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@ GoodNightLeftSide
Za pisowskiej tv co było? - dużo było! - Relacja z mszy za matkę Kaczyńskiego, jak odwiedzał grób - specjalnie zamknięto cmentarze - wymówka cowidowa aby ON mógł wjechać limuzyną z ochroną niemal pod sam grób. Ty zwykły obywatelu nie mogłeć iść odwiedzić grobów swoich bliskich. Podobnie relacje z mszy z udziałem pisowców - gdzie pląsali z biskupami.
@ Brawo_Polacy
Skąd masz te dane? z tv republika? Samo tvp chwaliło się że w SAMEJ POLSCE ogląda ich MILIARD (TAK! - MILIARD Polaków!) - ludność Polski 37,8 mln osób - wychodzi na to że każdy obywatel musiałby oglądać tvp na 26,5 telewizorach jednocześnie.
Średnia dobowa oglądalność tv republika to 2,61 procent (kiedyś była marginesem z oglądalnością MNIEJ NIŻ 0,1 procenta - na skraju błędu) więc do TVN24 mającego 11,32 procent dobowej oglądalności jeszcze im sporo brakuje. To nawet "stare tvp info" miało lepszą oglądalność - 5,1 procent.

~Stfu (46.204. * .99) 30.12.2023 17:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Sierocki też im przeszkadzał i jego wiedza muzyczna. Euro komuna

~do_niżej (46.134. * .231) 30.12.2023 17:46
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Rogacz (46.204. * .134) 30.12.2023 17:40
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Oj bolą was lewaki, slowa pieśni Bartosza Kalinowskiego o ruSSku-tuSSku

~do_nizej (93.179. * .78) 30.12.2023 15:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

czemu piszesz (szczujesz) sam do siebie???

~solo (89.70. * .20) 30.12.2023 13:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"rząd agenta prezent zrobił nam na święta. Odciął lud od informacji, po bandycku, ku owacji, ku uciesze wielkiej ,rusków. Dziękujemy ci, Herr Tusku”.

~solo (89.70. * .20) 30.12.2023 13:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Teraz popłynie pieśń współczesności. „Pasmo samych sukcesów, zero porażek, spektakularne inwestycje, robiące niecodzienne wrażenie dywidendy” – będą przekrzykiwać jeden drugiego. I tylko ich oczy będą jakieś takie puste, bez refleksji, a twarze napięte w oczekiwaniu, co przyniesie przyszłość. Ale to już zupełnie inna historia…

~PeOwiec (5.173. * .176) 30.12.2023 11:12
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Do tego lewaka koniec zapamitaj Tusk nie został wybrany przez większość polakow s do tego poniżej tam jest teraz sama propaganda sukcesu jak było za pzpr i urbana

~SpokojnyOn (93.179. * .78) 30.12.2023 10:21
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Przed chwilą oglądałem nowe TVP INFO
Sami młodzi uśmiechnięci ludzie a nie szczujnia, która ciągle pluła jadem!
Mądrym i normalnym polecam obejrzeć prawdziwe dziennikarstwo.

a reszcie polecam tv republika, szczują bez przerwy........... jak kiedyś urban i to są te ich "wolne media" :)))


~Ćpun_z_rządu_tuska (46.204. * .36) 30.12.2023 10:13
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~KoniecPisuWreszcie (185.213. * .111) 30.12.2023 09:33
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Szkoda,że premier Tusk wybrany przez większość Polaków zamiast rządzić krajem musi sprzątać ten cały syf po pis-e!!!
Czego się nie dotknie spindolone.....finanse publiczne,tvpis,ostrołeka,sądy itd
Ciekawe ile pis-orów będzie siedziało?
Ja naliczyłem już ok. 40-stu

~solo (89.70. * .20) 30.12.2023 07:37
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~myszka82 (188.137. * .142) 30.12.2023 06:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zorganizowana grupa przestępcza pod przewodnictwem najwyższych władz PO próbuje bandycko i bezprawnie przejąć i zlikwidować TVP, PR, PAP, czy wszystkie 17 regionalne rozgłośnie polskiego radia - takie rzeczy robili tylko komuniści w latach Stanu wojennego albo Niemcy w czasie okupacji - nikt inny.
W jeden dzień tuskowa bolszewia wywala niezwykle zasłużonych dziennikarzy zupełnie niezwiązanych z polityką jak Marek Sierocki po 37 latach jego pracy.
Artysta malarz Ignacy Czwartos nie pojedzie na Biennale do Wenecji bo jego prace są zbyt patriotyczne a nowa władza tym się brzydzi.
Bezprawnie skraca się i odwołuje Janusza Stanisława Janowskiego z funkcji dyrektora Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki, bo nie promował różnych bezpruderyjnych "dzieł" lewactwa.
W jeden dzień ich "ministerstwo likwidacji aktywów państwowych" rozpieprza coś co pokolenia Polaków budowały z mozołem przez lata, wycinają w pień ludzi których praca jest solą w ich oku, narażają na niebezpieczeństwo miliony Polaków, jak tak dalej pójdzie do Wielkanocy nie będzie po Polsce śladu! - a *****pisy, którym antypolski ściek z Wiertniczej zrobił prawdziwe spustoszenie w mózgu dalej brną w swoje kompromitujące brednie, jprdl

alexachililover 29.12.2023 12:48
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@GoodNightLeftSide za Tuska żaden prezes TVP nie jechał do niego o 3 w nocy, że u mu TV ustawiać kanały, czy nie klęczał jak Olecka przed Kaczyńskim. I wszystkie opcje polityczne miały dostęp do występów w TV, niemalże po równo, wystarczy zobaczyć statystyki w Wirtualnemedia.

~GoodNightLeftSide (46.204. * .94) 29.12.2023 11:54
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Czy tuSSk będzie miał znowu odprawiane urodziny w TVP, jak to miało miejsce w 2014 roku, podczas rządów PO?
Co by się działo, gdyby w latach 2016-23 takie urodziny w TVP odprawiono by Kaczyńskuemu?
Była by afera na cały świat!

alexachililover 29.12.2023 11:31
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@PeOwiec kłamiesz, jak twoje fałszywe media. W/g Wirtualnemedia cyt. umaryczne wpływy reklamowe TVP2 wokół wszystkich premierowych odcinków programu Tomasza Lisa od 2008 roku wyniosły 159,41 mln zł." Lis dla TVP2 zatobił 160mln.
@Brawo_Polacy, kłamiesz, TvRepublika wyprzedziła Solorzowy Polszmat, do TVN daleko.

~solo (89.70. * .20) 29.12.2023 10:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Miller powiedział wprost, iż blokowanie środków było "celowe", by "obalić polski rząd".

~PeOwiec (155.133. * .231) 29.12.2023 10:17
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do lewaka poniżej nie jaki Lis zarobił 160mln w ciągu 8lat dzieląc to wychodzi 20mln na rok gdzie zarobek w Polsce wynosił 700zl miesięcznie to są zarobki kosmiczne

~Blackburn (46.204. * .199) 28.12.2023 20:06
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~głodowe_mochery (193.169. * .48) 28.12.2023 19:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zarobki w TVP

Jak wynika TVP udzieliło informacji na temat wynagrodzeń:

Michała Adamczyka, którego wynagrodzenie wynosiło:

- z tytułu stosunku pracy jako dyrektora TAI (Telewizyjna Agencja Informacyjna) w okresie od 25.04.2023-31.12.2023 - 372 593,71 zł brutto,
- z tytułu umów cywilnoprawnych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w 2023 roku - 1 127 644 zł (łącznie z VAT).

Samuela Pereiry, którego wynagrodzenie jako zastępcy dyrektora TAI w okresie 25.04-31.12.2023 wyniosło 439 755,17 zł brutto.

Marcina Tulickiego, którego wynagrodzenie wyniosło:

- z tytułu stosunku pracy jako zastępcy dyrektora TAI w okresie 26.05.2023 - 31.12.2023 - 417 354,33 zł brutto,
- z tytułu umów cywilnoprawnych w 2023 roku - 296 340 zł brutto.

Rafała Kwiatkowskiego, którego wynagrodzenie jako zastępcy dyrektora TAI w 2023 roku wyniosło 366 948,03 zł brutto.

Jarosława Olechowskiego, którego wynagrodzenie w 2023 roku wyniosło:

- z tytułu stosunku pracy jako dyrektora TAI - 1 016 450,34 zł brutto,
- z tytułu umów cywilnoprawnych - 407 625 zł brutto.

~nie_lubię_pis (193.169. * .48) 28.12.2023 18:10
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Miliony dla szefów w TVP. "Już wiadomo dlaczego się tam zabarykadowali"

~Brawo_Polacy (46.204. * .94) 28.12.2023 17:47
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

TV Republika juz ma większą oglądalność niż
(T)usk
(V)ision
(N)etwork

~solo (89.70. * .20) 28.12.2023 14:09
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

P. Tusk kiedy wrócą przymusowe prenumeraty Gazety Wyborczej przez państwowe urzędy. I kiedy TVN będzie znowu mieć wyłączność na zlecenia od rządu na spoty i ogłoszenia rządowe?

~NigdyWiecejPis (185.213. * .111) 27.12.2023 21:17
oceniono 9 razy
8
Zgłoś

i po pisowskiej szczujni
Brawo Sienkiewicz
Brawo Tusk
pis dał się ograć jak dziecko
nie dali kasy to trzeba zlikwidować :)))))