Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Jastrzębia-Zdroju

- Tradycja orszaków, upamiętniających wędrówkę Trzech Króli do Betlejem, będzie kontynuowana w naszym mieście - poinformował magistrat.

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Jastrzębia-Zdrojuzibi
W roku 2023 setki osób w Jastrzębiu-Zdroju wzięły udział w Orszaku Trzech Króli, ubrane w korony i niosąc pochodnie

W najbliższą sobotę, 6 stycznia, ulicami Jastrzębia-Zdroju przejdzie kolorowy korowód, oddając hołd Trzem Królom. - W ubiegłym roku tłumy mieszkańców w barwnych strojach i koronach uczestniczyły w tej uroczystości, tworząc niepowtarzalną atmosferę - przypominają urzędnicy.

O 17:30 wyruszy uroczysty korowód spod parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, który poprowadzi uczestników ze Zdroju na ulicę "szóstki". O godzinie 18:30 wszyscy będą mieli okazję wziąć udział w wspólnym kolędowaniu przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. To wydarzenie zostanie dodatkowo uświetnione występem regionalnego zespołu Pieśni i Tańca "Pilsko-Żywiec".

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bner (188.137. * .108) 04.01.2024 09:14

Wydarzenie roku z prezydentką na czele.

~vbsd (188.137. * .108) 04.01.2024 09:13

Pani prezydent - mamy świeckie państwo.

~greski29 (78.32. * .178) 03.01.2024 15:39

Nudzi wam sie w tym J-biu - dobrze ze spitolilem z tego miasta 20 lat temu - nic sie tam nie zmienia poza emerytami w wieku 40+ z mentalnoscia starych babc.