Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Od poniedziałku ruch wahadłowy na ulicy Libowiec w Jastrzębiu

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Libowiec od 8 stycznia. Budowa nowego chodnika i ścieżki rowerowej wymusza wprowadzenie wahadłowej organizacji ruchu.

Od poniedziałku ruch wahadłowy na ulicy Libowiec w Jastrzębiujastrzebie.pl
Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na niecałe 12 milionów złotych, z czego ponad 9,5 miliona złotych pochodzi z funduszy przekazanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową.

Kierowcy poruszający się ulicą Libowiec w Jastrzębiu-Zdroju muszą przygotować się na zmiany związane z rozpoczęciem budowy nowego chodnika oraz ścieżki rowerowej. Inwestycja obejmuje całą trasę o długości 3,8 km od ul. Niepodległości do ul. Cieszyńskiej.

Budowa nowej infrastruktury, której zakończenie jest planowane do listopada 2024 roku, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu korzystania z ulicy Libowiec. Oprócz chodnika i ścieżki rowerowej, prace obejmują także modernizację sieci energetycznej, teletechnicznej i wodociągowej, a także budowę kanalizacji deszczowej i zatok autobusowych. Dodatkowo, planowane jest nowe oświetlenie uliczne.

W ramach inwestycji dokonane zostaną także korekty dwóch skrzyżowań: ul. Libowiec z ul. Okrzei oraz ul. Libowiec z ul. Podleśną i Budowlaną. Przewidziane są również prace związane z oznakowaniem drogi i przywróceniem poboczy. Aktualnie trwają prace przygotowawcze, ziemne i budowa zjazdów.

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na niecałe 12 milionów złotych, z czego ponad 9,5 miliona złotych pochodzi z funduszy przekazanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową. - Mieszkańcy miasta mogą spodziewać się korzyści z zakończenia prac, które poprawią infrastrukturę ulicy Libowiec oraz wpłyną pozytywnie na ruch drogowy w tym obszarze - podsumowuje jastrzębski urząd.

źr. jastrzebie.pl

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PiSPOsamoZło (89.64. * .232) 06.01.2024 11:07

Na prostych ludziach normalnosc tzn.droga w standardzie robi wrażenie .
Ponieważ życie w Jastrzębie-Zdrój to zwykła nienormalność.....

~PreczZnią (89.64. * .232) 05.01.2024 19:42

Pamiętajcie ONA musi odejść!!

~janek1234 (83.3. * .73) 05.01.2024 19:18

Droga z Ruptawy na Bzie

~Lubery (217.98. * .218) 05.01.2024 18:25

W którym to jest miejscu w Jastrzębiu?

~Ludwik (46.204. * .94) 05.01.2024 11:30

Trzeba przyznać że inwestycja robi wrażenie.