Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zima nie odpuszcza. Znów sypnie śniegiem

W tym tygodniu na niebie przewaga chmur i opady śniegu. W nocy ze środy na czwartek oraz w czwartek napłynie cieplejsze powietrze, ale przyniesie ono marznące opady na większym obszarze kraju. Końcówka tygodnia słoneczna i ponownie mroźna. Publikujemy prognozę pogody przygotowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zima nie odpuszcza. Znów sypnie śniegiemarch. Nowiny.pl (zdjęcie poglądowe)
Zdaniem synoptyków, w kolejnych dniach zima ponownie da o sobie znać

Poniedziałek będzie pochmurny z opadami śniegu, tylko lokalnie w centrum deszczu ze śniegiem. Na północy przyrost pokrywy śnieżnej 15-20 cm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od -2°C do 0°C na Wybrzeżu, chłodniej tylko na południowym wschodzie i w rejonach podgórskich -3°C, -6°C, na Podhalu -8°C. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C, chłodniej na południu około -3°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. Na Wybrzeżu wiatr silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu. Na północnym wschodzie lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Mroźnie, w nocy z poniedziałku na wtorek temperatura wyniesie od -9°C na północy do -4°C na zachodzie. W dzień będzie od -6°C miejscami na północy do -1°C na zachodzie. Nad morzem około 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na Wybrzeżu porywy do 95 km/h, zachodni, w dzień słabnący.

W środę zachmurzenie duże, tylko na południu umiarkowane. Miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna w nocy od -15°C na północnym wschodzie do -1°C nad morzem; w dzień od -3°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 65 km/h, w obszarach podgórskich do 70 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W czwartek zachmurzenie duże z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, a na południu i w centrum marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura w nocy od -4°C do -2°C, tylko nad morzem cieplej około 1°C; w dzień od -1°C na północy do 5°C na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr słaby, zmienny, na południu umiarkowany, południowo-zachodni.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu duże. Na południu opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na Wybrzeżu przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -8°C na północnym wschodzie do 3°C na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od -2°C na północnym wschodzie do 4°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

W sobotę i niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -15°C na północnym wschodzie do -3°C na Wybrzeżu. Temperatura maksymalna od -4°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w sobotę z kierunków zachodnich, w niedzielę w porywach do 70 km/h, na północy do 75 km/h, południowo-wschodni i południowy.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gucio997 (193.169. * .48) 15.01.2024 16:53
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Patałachy (91.195. * .171) 15.01.2024 10:38
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu