Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Galeria Sztuki Współczesnej „Łazienki III” otwarta [ZDJĘCIA]

W niedzielę uroczyście otwarto Galerię Sztuki Współczesnej „Łazienki III”. Jastrzębie zyskało kolejną placówkę kulturalną, która wprowadzi mieszkańców w różnorodny świat twórczości artystycznej. Całość będzie miała również akcent przyrodniczy.

Galeria Sztuki Współczesnej „Łazienki III” otwarta [ZDJĘCIA]
Otwarcie Galerii Sztuki Współczesnej wzbudziło spore zainteresowanie. Fot. A . Klocek [ZDJĘCIA]

Jeszcze do niedawna budynek zabytkowych Łazienek III przypominał obraz nędzy i rozpaczy. Obecnie, po przeprowadzonej modernizacji pełni funkcję Galerii Sztuki Współczesnej. Jest to doskonałe miejsce otoczone urokliwym Parkiem Zdrojowym, a więc doskonale nadaje się do obserwacji świata przyrody. Można też spojrzeć nieco wyżej i podziwiać niebo. W ten sposób młodzi jastrzębianie zapoczątkują swoją przygodę z biologią i astronomią.

- Łazienki III to najmłodszy obiekt kultury w miejscu z długą i bogatą historią. To zabytkowa przestrzeń, która przypomina o złotych czasach uzdrowiska w Jastrzębiu. Zasługiwała na modernizację. A teraz naprawdę zachwyca odnowionymi wnętrzami. Możemy być dumni, że w naszym mieście powstają takie kulturalne obiekty, które pozwolą prezentować m.in. rzeźby, rękodzieła czy obrazy - podkreśla prezydent Anna Hetman.

Inauguracja działalności galerii odbyła się w niedzielę, 21 stycznia. Mieszkańcy obejrzeli wystawę fotograficzną pt. "Zmruż oczy" Stowarzyszenia Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego autorstwa Rafała Kalinowskiego i Igora Anuszkiewicza. Wieczorem odbył się występ zespołu „Servoos” i lightshow Teatru Ognia Nam-Tara.

Chętnych do obejrzenia obiektu nie brakowało. Pozostaje wierzyć, że jastrzębianie będą brać udział w imprezach organizowanych przez galerię. Można spodziewać się wernisaży, koncertów muzycznych czy ciekawych warsztatów dla dzieci i młodzieży. Do budynku Łazienek III po latach przerwy wraca życie, tym razem artystyczne.  

 

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Niotek (46.204. * .134) 24.01.2024 10:52

Super się prezentuje ten budynek po renowacji, zarowno wewnątrz jak i na zewnątrz. Sam temat wystawy rewelacyjny. Kawał dobrej roboty

~SJZwstyd (46.134. * .165) 24.01.2024 10:23

Tu Łazienki tam Łaznia a jak nie było miasta w Jastrzębiu tak nie ma...

~Babcia119 (92.119. * .91) 23.01.2024 20:44

"Obecnie, po przeprowadzonej modernizacji pełni funkcję Galerii Sztuki Współczesnej"

A naucz. potrzebuje modernizacji mozgu.
To analfabet. babsko nie rorumie, kiedy duza litera, kiedy przecinek.
Nie wierze, ze to skonczylo jakiekolwiek studia lub chociaz szkole podstawowa.
x

~RudyPies (46.204. * .63) 22.01.2024 19:15

KOlejne kłamstwo deptak nazywany rynkiem, budynek łazienek nazywany galerią..
A CO Z WALĄCYM SIĘ DACHE NA LODOWISKU??
CZEKAMY NA KATSTEOFĘ BUDOWLANĄ

~Duduś (46.204. * .227) 22.01.2024 12:56

Rewelacja. Odnowione wnętrza robią wrażenie.

~nbtr (93.179. * .130) 22.01.2024 12:08

Żałosne.Jakie miasto taka galeria sztuki.

~To_sem_ja (31.0. * .4) 22.01.2024 11:55

Ale nam pani załatwiła dochód do kasy miasta... Owacje na stojąco...