Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

32. finał WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się również w Jastrzębiu-Zdroju. Centrum wydarzenia był plac WOŚP przed kinem, ale orkiestra grała także w innych punktach. Jak zwykle mieszkańcy nie zawiedli i chętnie wrzucali datki do puszek. Na ulicach można było spotkać około 200 wolontariuszy.

32. finał WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]
W orkiestrze grali także najmłodsi wolontariusze. Fot. Anna Hetman/Facebook. com

Zaczęło się już w sobotę w galerii „Zdrój”, gdzie lubiana grupa sKuMaJ Team zaprosiła najmłodszych do wspólnej zabawy w rytm znanych przebojów muzycznych. Animacje dla dzieci cieszyły się sporym zainteresowaniem.  III LO zorganizowało zajęcia z jogi i otwarło dla chętnych „wirtualną strzelnicę”.

Jednak wielki finał odbył się w niedzielę. Pierwszy wolontariusz przyszedł po swoją puszkę do sztabu WOŚP już o godzinie 6:00 i wyruszył w miasto. Ten dzień był dla Arkadiusza Panfila, pedagoga z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego bardzo pracowity. Jak sam mówi, spotkał się z przychylnością jastrzębian. Do swojej puszki zebrał 5 006,61 zł. 

Tym razem finał WOŚP w naszym mieście zagościł również na wodach Szotkówki. Nie zabrakło chętnych, którzy za symboliczny wrzut do puszki popłynęli kajakami. Przed sceną na placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiele się działo. Paweł Jagodziński z fundacji „Fabryka Kreatywności” zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. Nie trzeba było długo czekać, aż taneczny zapał opanował zebranych.

Na placu WOŚP swoje stanowiska miału służby mundurowe: policja, straż pożarna, ochotnicza straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Za wzute do puszki można było otrzymać pyszne kiełbaski czy inne przysmaki.  Dzięki licytacjom spore sumy zasiliły zbiórkę.  W sąsiedniej galerii „Jastrzębie” Przedszkole Specjalne im. Małych Bohaterów oferowało malowanie twarzy i ciekawe zajęcia dla dzieci.  Wielbiciele puzzli spotkali się w hali sportowej „Omega”. Ta propozycja pochodziła od Jastrzębskiej Rady Kobiet.  

O zmroku scena należała do zespołów: Rumore z Cieszyna i Macieja Smolińskiego. Atmosfera na placu zrobiła się naprawdę gorąca. Na zakończenie zgodnie z wieloletnią tradycją zabłysło światełko do nieba. Całości dopełnił pokaz ognia Teatru Nam-Tara.

 

14 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~coWynato (85.202. * .83) 29.01.2024 16:43

Pewien facet wrzucil gdzie jak twierdzą 100000zl do puszki ..
I oceniajacy : "Dał anonimowo żaby potem się ujawnić że dał anonimowo?"
II oceniajacy : Wolę jego niż polityków PiS, którzy rozdawali moje pieniądze, tak jakby należały do nich.

~hmm (46.204. * .99) 29.01.2024 15:58

Stary dobry kawał który ma w domyśle dużo wspólnego z WOŚP "….Rabii , Rabii a czy Ty będziesz mial jeszcze jakieś inne wspaniale pomysły ? – pomysly na wydawanie Waszych pieniędzy to ja zawsze bede miał -odpowiada na pytanie w kawale Rabii – tylko czy Wy będziecie mieli jeszcze jakies pieniadze- od razu pytająco dopowiada z ironią."..Co rok to jakaś zbiórka na szczytny cel bo niby pieniedzy nie ma -aby politycy mogli pokazać swoje facjaty – a tu nagle Pan Premier ni z tego ni z owego wyciąga "królika" wołając : „my mamy ” i dup!.. jest na 800+ bez wzgledu na wiek dziecka ,czy to dwu latek czy 15latek, wszystkim po równo albo pah....:" ,macie na Urlopy Gornicze" za siedzenie w domu, platne jak praca dołowa bez obowiązku zamiennego chociażby okresowego sprzątania miasta – a co nie stac nas? lecz jak na pumologie braknie lub na dzieci spec troski jak braknie, to zrobimy zbiórkę . Stać nas nagle na 800+ ale nie stać na naprawde potrzebujacych bo na nich to zbiorka.

~To_sem_ja (31.0. * .229) 29.01.2024 13:51

Texas, nigdy nie miała. Pomaganie to przykrywka. Zbudowały sobie "elyty" autorytet tego zacinającego się krzykacza... A teraz spróbuj coś na niego powiedzieć...? Nieważne czy z dobrą czy złą wolą?
Z nim jest, w mediach głównego ścieku (i ogłupionej gawiedzi), jak ze zmarlymi: albo mówi stdobrze, albo w cale.
A ja zacytuję jego polityczne hasełko (m.in. za pieniadze z puszek): Polacy, pokonajmy TO zło...

~Hitureru_san (89.64. * .158) 29.01.2024 11:51

Serdeczna prośba do krytyków: nie zesrajcie się :)

~Texas (87.207. * .231) 29.01.2024 11:09

Nie da się już ukryć że Owsiak to polityk popierający PO a PO trzyma za to przy tym interesie złotym interesie Jureczka .Akcja stała się polityką nie ma nic wspólnego z pomaganiem chorym .

~Melon_Złoty (46.204. * .144) 29.01.2024 10:07

To co owsik przekazuje na sprzęt do szpitali, to jest 0.001% rocznego budżetu służby zdrowia. Ale jak wejdziesz do szpitala to wszystko obklejone serduszkami, nawet rezonans i tomograf, co kosztują więcej niż cała zebrana suma.
Potem gawiedź podniecona, że pan jurek jest zbawcą.

~Mosty (46.204. * .232) 29.01.2024 09:22

27 STYCZNIA 2024 AT 17:02
Jezeli ten Jurek jest taki dobry ,te wszystkie szpitale dzieki Jego dzialalnosci zyja to moze uczyńmy Go Ministrem Zdrowia.
….a nie prościej by było aby Glapa dodrukowal jeszcze troszke kasiory i bylo by git. Kazdy otrzymal by 820+z zastrzezeniem ze te 20+z koncowki maja wrzucić na zbiórki . Wiecie co ,caly swiat o Polakach mówił ,wszystkie światowe NEWsy ze jestesmy tacy hojni ,
ze wszystkie dziecka daly! – Nie ma to jak my Polacy bo drukujemy ,rozdajemy i nawet sie wzajemnie dzielimy.

~Maaaark (46.204. * .232) 29.01.2024 09:19

Profesor Ekonomi: Pamiętajmy o tym, że w ramach 800+ kilkanaście miliardów z tych 25 miliardów na to przeznaczonych trafi do bogatszej części społeczeństwa. Ponad połowa dzieci 14miliardow weźmie a sytuje się wśród rodzin osób, które zarabiają więcej niż średnia płaca.!.. Kilkanaście miliardów to jest szokująca z pewnej perspektywy informacja. .. Oni de facto nie potrzebują tego transferu. Jest to nieoptymalna lokacja, ponieważ przez to zwiększy się albo deficyt budżetu państwa, albo zostaną obcięte inne wydatki na edukację, ochronę środowiska, mieszkalnictwo, ochronę zdrowia itd. Spychanie innych wydatków na drugi plan to poważny problem z punktu widzenia dalszego rozwoju polskiego społeczeństwa i gospodarki. Dlatego coraz częściej trzeba będzie zabierać na leczenie ..

~Placze (85.202. * .83) 29.01.2024 09:11

Piękne aż sie łezka kręci , tylko gdzies w głowie rodzi sie pytanie ,czy takich celow nie powinno się finansować z systemu ubezpieczeń zdrowotnych.Co rok to jakaś zbiórka na szczytny cel bo niby pieniedzy nie ma -aby politycy mogli pokazać swoje facjaty – a tu nagle Pan Premier ni z tego ni z owego „my mamy ” i dup jest 800+ bez względu na wiek dziecka - czy to dwu latek czy 15latek wszystkim po równo albo pahhhh: macie na Urlopy Gornicze za siedzenie w domu płatne jak praca dołowa bez obowiązku okresowego zamiennego sprzątania miasta – a co nie stac nas? a jak na PUMOLOGIE braknie ,na dzieci spec troski jak braknie __to zrobimy zbiórkę . Stać nas co nie, na 800+ ale nie stać na naprawde potrzebujacych bo na nich to zbiorka aby wszyscy uczestnicy poczuli sie lepiej ,aby po zabawie poszli do domu z poczuciem dobrze spełnionego obowiazku

~Janoo (46.204. * .232) 29.01.2024 09:10

Pękła magiczna granica 100 000 000zl. Brawo. Lecz gdyby poprzedni rząd jeszcze dłużej rządził to bylo by 10razy tyle .
Taka Inflacja i znów rekord- Brawo WOSP, brawo PIS..

~Przedsiębiorca (46.204. * .203) 29.01.2024 07:50

A za tą scenę ,prąd to podatnicy płacą czy kto ?

~Aga91 (46.204. * .32) 29.01.2024 07:16

Wielka Orkiestra Platformy Obywatelskiej

~RudyPies (89.64. * .189) 28.01.2024 22:36

A niech kradnie napewno mniej niż Ci z POPiSiPslLewica razem tych nikt i nigdy nie pokona nawet słynna czarna WRONa.

~Ryl (46.134. * .16) 28.01.2024 21:59

Brawo, będzie miał chłop na paliwo do Defendera za pół bańki.