Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wybory samorządowe 2024. Jak przedstawia się kalendarz wyborczy?

Zbliża się czas wyborów samorządowych w Polsce, a z nimi związane procedury i terminy. Według informacji opublikowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, listy kandydatów na radnych do gmin, rad powiatów oraz sejmików województw będzie można składać do 4 marca. Natomiast termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upłynie 14 marca. Te daty wynikają z załącznika do projektu rozporządzenia dotyczącego terminów wyborów samorządowych, który oczekuje na podpis premiera i publikację.

Wybory samorządowe 2024. Jak przedstawia się kalendarz wyborczy?arch. Nowiny.pl
Wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia

Rozporządzenie premiera w sprawie zarządzenia wyborów samorządowych oczekuje na ogłoszenie w Dzienniku Ustaw. Zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, pierwsza tura wyborów planowana jest na 7 kwietnia, a druga na 24 kwietnia, co potwierdziło wcześniejsze doniesienia. "Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności" - oznajmił na konferencji prasowej Donald Tusk. Więcej: Premier podał datę wyborów samorządowych w 2024 roku.

Podczas wyborów samorządowych wybieramy prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych miejskich i gminnych. Dodatkowo wybieramy przedstawicieli do samorządów powiatowych i wojewódzkich. Z tych organów zostaną wyłonieni liderzy, czyli starosta i marszałek, którzy będą kierować zarządami.

Już za dwa tygodnie w całym kraju powinny pojawić się obwieszczenia związane z kwietniowymi wyborami samorządowymi. Do tego samego dnia, 12 lutego, do Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) lub właściwych komisarzy wyborczych powinny trafić zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych.

Oto szczegółowy kalendarz przygotowań (kliknij aktywny link)

Ludzie

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Koliba (46.204. * .243) 01.02.2024 01:08

do "latwo sie rzadzilo" , masz calkowita racje."o "historycznym sukcesie finansowym" jednego z największych banków w Polsce. " osiągnął prawdopodobnie w minionym roku historyczny sukces finansowy (około 7 mld zł zysku i rekordowe dywidendy dla akcjonariuszy),
popatrz za PISu ludziom w
ogóle nie płacił za lokaty ,najwyżej ,2,5%bo ponoc sie Im wszystkim nic nie opłacało a tu jakie kwiatki wychodzą ,jak zarabiali na inflacją.
ogóle nie płacił za lokaty ,najwyżej ,2,5%bo ponoc sie Im wszystkim nic nie opłacało a tu jakie kwiatki wychodzą ,jak zarabiali na inflacji

~obiektywny23 (87.207. * .231) 31.01.2024 13:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Precz z nieudacznikami z PO wszystko niszczą gospodarka leci już na łeb na szyję .

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 31.01.2024 08:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ludzie to wilcy, dlatego nie widzą niewątpliwych dokonań pani Anny.
Nowi inwestorzy w strefie przemysłowej z nowymi miejscami pracy dla mieszkańców, sieć uczelni wyższych w tym uniwersytet medyczny ze szpitalem klinicznym, wspaniały dworzec kolejowy z centrum przesiadkowym, multikino, całoroczny park wodny... mam dalej wymieniać? Obudźcie się, niedowiarki!

~Irekk (31.0. * .87) 31.01.2024 01:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pani prezydent Anna nie jest z PiSu niech sobie popracuje jeszcze.

~wyborca23 (46.204. * .148) 30.01.2024 12:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Anna to starsza pani powinna odejść jak najszybciej bo jej myślenie też jest starsze niż powinno być a jak się spojrzy na to co wyprawia z naszym miastem to zgroza !Niech odchodzi jak najszybciej !

~Korekta (188.146. * .7) 30.01.2024 11:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

#Dyktator- nie 7 bo jeszcze druga tura będzie. I w 2 Miecz musi przegrać i PO

~Kubussss (85.202. * .83) 30.01.2024 10:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Łatwo się rządziło kradzionymi Inflacją naszymi oszczędnościami i nimi dzieliło w celu kupowania glosow ,dlatego PISowcy jak sie okazuje nie chcieli "Ojro" , bo złotówki mogli drukować. Widać więc , że inflacja była z góry w założeniach zaplanowana .
Jak to mawiał Kurski ",ciemny lud wszystko kupi" i On byl teraz w Banku Światowym za takkkkką kase ,syn Kamińskiego także! ...jak wielu innych nam nieznanych na intratnych stanowiskach a my tu w polandzie "orali" na zabierane nam plony.....,tylko, że młodzi ktorzy nie musieli nigdy służyć w wojsku , użerać sie z komuną , utrzymywani teraz przez starych łożących na ich 800+ aby sie samochody kupowali po zakończeniu nauki w darmowych studiach, wyjadą z tego głupiego kraju i nie będą tu chcieli za nic nie warte złotówki pracować nazywając nas frajerami..

~Dyktator (5.173. * .150) 30.01.2024 09:06
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu