Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Deszcz i śnieg nie odpuszczają. Jaka czeka nas pogoda w ciągu najbliższych dni?

Synoptycy pierwszą połowę tego tygodnia określają jako słoneczną i przeważnie bez opadów. Od czwartku czekają nas zmiany w pogodzie, pojawi się więcej chmur i opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Zacznie się również wyraźnie nasilać wiatr.

Deszcz i śnieg nie odpuszczają. Jaka czeka nas pogoda w ciągu najbliższych dni?Pixabay (zdjęcie poglądowe)
W tym tygodniu synoptycy prognozują deszcz, więc warto zabrać parasol z domu

W środę nad Polską zacznie pojawiać się więcej chmur, ale słaby deszcz możliwy będzie jedynie na północnym zachodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od około 3°C na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat do 9°C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-zachodni.

Czwartek będzie pochmurny z opadami deszczu, a na północy także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 3°C do 7°C. Zacznie się wyraźnie nasilać południowo-zachodni i zachodni wiatr, który w całym kraju będzie porywisty, a nad morzem może osiągać w porywach do 70 km/h.

W piątek nadal sporo chmur, ale okresami będą się pojawiać także większe przejaśnienia. Miejscami będą występować opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 1°C na południu do 5°C na zachodzie. W całym kraju wiał będzie umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu i północnego zachodu, osiągający w porywach do 60 km/h, a nad samym morzem nawet do 90 km/h.

Sobota będzie pochmurna z opadami deszczu, na wschodzie i południu lokalnie także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od około 5°C na północnym wschodzie i południu do nawet 10°C na zachodzie. Wiał będzie umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu, w porywach osiągający do 75 km/h. Nad morzem wiatr będzie okresami dość silny i silny (od 45 km/h do 55 km/h) i w porywach może osiągać do 95 km/h.

W niedzielę w dalszym ciągu na niebie dominować będą chmury, z których miejscami występować będą opady deszczu. Nadal będzie ciepło, temperatura maksymalna wyniesie od 7°C do 10°C, chłodniej będzie jedynie w kotlinach karpackich i na północnym wschodzie kraju, tam około 5°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający do 65 km/h, nad morzem do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

źródło: IMGW, oprac. (d)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].