Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Są pieniądze do wzięcia!

Można zdobyć kwotę 500-1000 zł na przedsięwzięcia społeczne, charytatywne, jednak pod warunkiem, że będzie realizowane na terenie Jastrzębia-Zdroju. Inicjatorką akcji jest znana aktywistka Estera Woźniak-Prycelas.

Są pieniądze do wzięcia!
Można pozyskać od 500-1000 zł. Fot. pixabay

Program nosi nazwę „Masz MOC” i jest skierowany do wszystkich, którzy chcą coś zrobić, chcą zaproponować lokalnej społeczności ciekawe przedsięwzięcia. Mogą to być konkursy, festyny, akcje sportowe czy turystyczne. Pole do możliwej działalności jest naprawdę szerokie.

„Wszelkie przedsięwzięcia będą mile widziane” - mówi inicjatorka akcji . Fot. E.Woźniak-Prycelas/Facebook. com

- Podczas akcji, które organizuje lub w których biorę udział, spotykam fantastycznych ludzi, poświęcających swój wolny czas, aby pomagać innym i zmieniać swoje otoczenie na lepsze. Osoby te mają ogrom pomysłów na przeróżne działania społeczne i edukacyjne, ale w większości przypadków brakuje im środków finansowych do ich realizacji. Jako aktywistka z wieloletnim stażem doskonale znam to uczucie bezsilności, które bardzo często jest przyczyną rezygnacji z działań. Po konsultacjach z lokalnymi działaczami, szkołami i stowarzyszeniami postanowiłam uruchomić ten program, aby móc pomagać innym w realizacji ich wizji dobroczynności i zmian swojej lokalnej rzeczywistości - mówi Estera Woźniak Prycelas.

(Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń znajdują się na poniższym banerze). 

Inicjatorką akcji jest Estera Woźniak-Prycelas. Fot. E.Woźniak-Prycelas/Facebook. com

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~nmer (188.137. * .108) 13.02.2024 22:57

Trochę podejrzane. A chodzi zapewne o to ze nie udało się tej pani dostać do sejmu a przecież gdzies się trzeba zaczepić.Następne koryto juz niedlugo.

~bnyu (188.137. * .108) 13.02.2024 22:56

Bardzo dziwnie to wygląda .I czyje to pieniądze.

~czester (91.146. * .208) 13.02.2024 22:18

pcha sie do sejmu :) dobrze bedzie wesolo:)

~kuz (46.204. * .163) 13.02.2024 12:17

To wcale nie jest tak ze PIS finansuje dzieci. W psychologi spolecznej nazywa sie to finansowym ujemnym sprzężeniem zwrotnym . Otóż za 800+idą znaczne podwyżki cen (gdyby ich nie bylo mówilibyśmy o faktycznej pomocy), oznacza to ze wydatek na "pomoc dla dzieci" kompensuje rządowi rynkowy przychód ze wzrostu cen. Zamiennie jedak tracą wszyscy pozostali bo Im całościowego wzrostu kosztów życia rzad nie waloryzuje. Tak więc wielu z Was jest szczęśliwych, ze dostało wzrost pensji gdy tak naprawdę przez wzrost cen mają ujemny wynik świadczeń czyli otrzymują mniej lecz wierzą iż kupią więcej . Wystarczy zerknąć na artyk w portalu Money "otrzymują podwyżki emerytur a mają mniej- emeryci co wynika z wyliczeń biednieją " . Można wiec dalej śmiało twierdzić ze rządy z pomocą psychologów społecznych osiągnęły cel , ludzie sa szczęśliwi, nie protestują myśląc, że mają wiecej lecz rzeczywiście mają mniej bo mogą mniej kupić i że jeszcze pomagamy dzieciom, jest więc spokój społeczny ,zadowolnie i poparcie rządu.
Ps..I właśnie dlatego moja kochana kuzynka po 35latach pracy ciesząc sie lecz popierajac PIS, ze dostala wiecej ma już emeryture prawie na poziomie najnizszej placy krajowej za którą może faktycznie kupić sobie znacznie mniej niz z w chwili jej odejscia na emeryture..

~Lewistka (89.64. * .42) 13.02.2024 08:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Co i kto to jest, znana aktywistka lol. Pamietam tą panią z przed lat, strasznie niemiła i nietolerancyjna dla oaob z innymi poglądami. Śmiech na sali że tacy ludzi sie pchaja do polityki

~lokalnydcz (31.0. * .202) 13.02.2024 08:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

kiedy i gdzie rozmawiano z którymi działaczami szkołami stowarzyszleniami czy środki są prywatne

~nmui (188.137. * .108) 13.02.2024 04:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ta pani startowała do sejmu z lewicy a jak się nie dostała, wystąpiła z partii .To wszystko dziwnie wygląda. Powinno być podane źródło tych pieniędzy.

~cvwe (188.137. * .108) 13.02.2024 03:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kto to finansuje?

~dzienpo (91.146. * .208) 12.02.2024 22:58
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Latawica (178.27. * .145) 12.02.2024 21:47
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu