Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmiany w składzie Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Minister Aktywów Państwowych w poniedziałek (12.02.) odwołał czterech członków Rady Nadzorczej JSW S.A. Jednocześnie do składu Rady powołano sześć nowych osób, które obejmą funkcję od wtoreku (13.02.).

Zmiany w składzie Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki WęglowejJSW
JSW zatrudnia niespełna 31 tysięcy pracowników.

W poniedziałek (12.02.) Jastrzębska Spółka Węglowa wydała komunikat, w którym informuje o zmianach w składzie Rady Nadzorczej.

- Spółka otrzymała oświadczenia, zgodnie z którymi Minister Aktywów Państwowych, działając na podstawie § 15 ust. 13 Statutu Spółki, odwołał z dniem 12 lutego 2024 r. ze składu Rady Nadzorczej Spółki XI kadencji niżej wymienione osoby - zapisano w raporcie.

Ze skutkiem natychmiastowym, bez podania przyczyny, odwołano:

 • panią Halinę Buk (Buk) Przewodnicząca Rady Nadzorczej
 • panią Jolantę Górską (Górska) Członek Rady Nadzorczej
 • pana Alojzego Nowaka (Nowak) Członek Rady Nadzorczej
 • pana Stanisława Pruska (Prusek) Członek Rady Nadzorczej

Jednocześnie, w kolejnym oświadczeniu, jakie otrzymała dziś Spółka, Minister Aktywów Państwowych, powołał z dniem 13 lutego 2024 r. w skład Rady Nadzorczej:

 • panią Katarzynę Bilińską (Bilińska)
 • pana Artura Kisielewskiego (Kisielewski)
 • pana Arkadiusza Mężyka (Mężyk)
 • pana Pawła Rostkowskiego (Rostkowski)
 • pana Krzysztofa Szlaga (Szlaga)
 • pana Krzysztofa Wronę (Wrona)

W składzie Rady pozostali:

 • Michał Rospędek - z-ca przewodniczącej RN, członek Rady od 2020 roku
 • Robert Kudelski - sekretarz RN, członek RN z wyboru pracowników od roku 2012
 • Paweł Nieradzik - członek RN z wyboru pracowników od roku 2022
 • Arkadiusz Wypych - członek RN z wyboru pracowników od roku 2018

Do Skarbu Państwa należy 55,16% akcji JSW S.A.

Do kompetencji rady nadzorczej należy m.in. powoływanie i odwoływanie zarządu spółki. 

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Skarbnik (79.184. * .70) 15.02.2024 07:16

"Skandaliczna propozycja zarządu". W JSW nie dogadali się w sprawie płac. Związkowcy nie zgadzają się by przestała działać ekonomia związkowa "Zyski nasze straty wasze "

~ZielonyŁadToBieda (89.64. * .109) 14.02.2024 06:54

PełOwskie Rządy Oszczędnościowe.
Czterech zwalniają a sześciu przyjmują.
Co na to pani Anna Hetman z PO.

~Anka_Skrobanka (46.134. * .222) 14.02.2024 06:48

Czternastka już na koncie, miłego dnia.

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 13.02.2024 06:45

Skoro zamiast odwołanych 4 członków składu Rady Nadzorczej powołano 6, to w miejsce dotychczasowej liczby związków zawodowych, tak bardzo potrzebnych, jak tlenu do życia, powinno powołać się dodatkowych kilkadziesiąt. Obecne tłuste koty mają przecież dzieci i szwagrów, więc znajdą zatrudnienie.