Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zioła królowały w „Babińcu”

Lutowe spotkanie w „Babińcu” było poświęcone ziołom i suplementom, dzięki którym można zachować dobrą kondycję. Tym razem zaproszenie do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 1 przyjął Zbigniew Orzechowski, od lat związany z tą branżą.

Zioła królowały w „Babińcu”
Spotkania w „Babińcu” gromadzą spore grono zainteresowanych. Fot. KaBa

Zioła od wieków były przedmiotem zainteresowań ludzi, którzy upatrywali w nich zdrowotnych właściwości. Podczas spotkania Zbigniew Orzechowski podzielił się swoją wiedzą na ten temat. Zachęcił uczestniczki do stosowania różnorodnych ziół, gdyż - jak zapewniał - mają szerokie spektrum działania. A efekty takiej naturalnej terapii potrafią czynić przysłowiowe cuda.

- Zioła mogą pomóc na wiele dolegliwości i warto po nie sięgnąć, zwłaszcza jeśli chodzi o przeciwdziałanie w różnorodnych chorobach i niedomaganiach. Jednak należy pamiętać o zdrowym trybie życia, odpowiedniej diecie i ruchu. Pozostawanie w dobrej kondycji wymaga połączenia tych trzech czynników - mówił Zbigniew Orzechowski.

Spotkania z cyklu „Babiniec” odbywają się co miesiąc w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 1 przy ul. Opolskiej i gromadzą spore grono zainteresowanych pań. Uczestniczki wybierają tematy, które są dla nich ciekawe i zapraszają eksperta, dzielącego się swoją wiedzą.

Monika Brachaczek przekazała informacje na temat spraw osiedla Staszica. Fot. KaBa

W spotkaniach bierze udział także Monika Brachaczek, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Staszica, i relacjonuje najważniejsze wydarzenia z życia tej społeczności. Tym razem opowiedziała o planach zagospodarowania jaru, znajdującego się przy ulicy Wrocławskiej, tuż obok SP nr 19.

- Chcemy, aby było to miejsce rekreacji mieszkańców, którzy w otoczeniu przyrody będą mogli spędzić wolny czas. Jar ma być takim naszym osiedlowym parkiem. Jak widać ruszyły już pierwsze prace ziemne - podkreślała przewodnicząca.

  

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].