Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie-Zdrój: Dwa mandaty po 6 tysięcy złotych dla tego samego kierowcy

Kierowca peugeota został zatrzymany do kontroli drogowej, w trakcie której okazało się, że pojazd jest w fatalnym stanie technicznym. 31-latek był tego świadomy, ale i tak nie zamierzał  stosować się do wydanego zakazu. Dwa dni później policjanci skontrolowali go ponownie, a na jego koncie zapisała się kolejna wysoka kara.

Jastrzębie-Zdrój: Dwa mandaty po 6 tysięcy złotych dla tego samego kierowcyKMP Jastrzębie-Zdrój
Mandat, którym ukarano mieszkańca powiatu pszczyńskiego to 6 tysięcy złotych. Takim samym zakończyła się kontrola dwa dni wcześniej.

We wtorek (20.02.) około 1:30, jastrzębscy wywiadowcy w trakcie patrolu alei Ludwika Piechoczka zatrzymali do kontroli pojazd bez przedniej tablicy rejestracyjnej. Szybko okazało się, że kierowca peugeota z tego samego powodu został zatrzymany już dwa dni wcześniej. Nie wziął jednak na poważnie wydanego przez mundurowych zakazu.

- 31-latek, pomimo zatrzymanego dowodu rejestracyjnego z uwagi na fatalny stan techniczny pojazdu zagrażającego jemu, pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego, nadal z niego korzystał. Kontrola stanu technicznego ujawniła, iż między innymi opony z przodu pojazdu są "łyse", brakuje przedniej tablicy rejestracyjnej, ujawniono wycieki płynów eksploatacyjnych, zaś przedni zderzał był popękany - wylicza oficer prasowa jastrzębskiej jednostki, st. asp. Halina Semik.

Taki sam stan techniczny ujawnili mundurowi w czasie poprzedniej kontroli, podczas której zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu i zakazali kierowcy dalszej jazdy. Z uwagi, iż 31-latek nie stosował się do zakazu, pojazd odholowano na parking strzeżony. Poza tym w pojeździe kierowca przewoził o jednego pasażera za dużo. Mandat, którym ukarano mieszkańca powiatu pszczyńskiego to 6 tysięcy złotych. Takim samym zakończyła się kontrola dwa dni wcześniej.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].