Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jedyna na południu kraju Szkoła Policji ma nowego komendanta [ZDJĘCIA]

23 lutego 2024 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się uroczystość wprowadzenia komendanta insp. Rafała Stanisławskiego.

Jedyna na południu kraju Szkoła Policji ma nowego komendanta [ZDJĘCIA]Szkoła Policji
Inspektor Rafał Stanisławski to funkcjonariusz z ponad 31-letnim stażem służby w Policji.

Rozkazami z dnia 22 lutego 2023 r. Komendant Główny Policji zwolnił insp. Gabrielę Sochę z pełnienia obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Szkoły Policji w Katowicach i z dniem 23 lutego 2024 r. przeniósł z urzędu insp. Rafała Stanisławskiego do dalszego pełnienia służby w Szkole Policji w Katowicach i mianował na stanowisko Komendanta Szkoły Policji w Katowicach.

W uroczystej zbiórce udział wzięli: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Rafał Kochańczyk, Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Grzegorz Mucha, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Tomasz Michułka, Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Słupsku mł. insp. Alina Majchrzak, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafał Stanek, a także przedstawiciele służb mundurowych, urzędów, instytucji i związków zawodowych.

Głos zabrali: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Rafał Kochańczyk, Wojewoda Śląski Marek Wójcik oraz nowo mianowany Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Stanisławski. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Inspektor Rafał Stanisławski to funkcjonariusz z ponad 31-letnim stażem służby w Policji, którą rozpoczął 16 października 1992 roku na stanowisku aplikanta Plutonu II Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bielsku-Białej.

W latach 1993-2001 zajmował szereg stanowisk wykonawczych w Oddziale Prewencji Policji ówczesnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bielsku-Białej oraz Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

Od lipca 2001 roku kontynuował służbę w Szkole Policji w Katowicach, początkowo na stanowiskach wykonawczych, a w lipcu 2007 roku został mianowany na Naczelnika Wydziału Kadr Szkoły Policji w Katowicach.

Przygotowanie zawodowe i wysoko oceniane umiejętności spowodowały, że w czerwcu 2016 roku ówczesnemu podinspektorowi Rafałowi Stanisławskiemu powierzono pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, a w październiku tego roku objął to stanowisko.

Wzorowa, profesjonalna służba, posiadane kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu komórkami i jednostkami organizacyjnymi Policji spowodowały, że w kwietniu 2018 roku ówczesny młodszy inspektor Rafał Stanisławski został powołany na Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, a w marcu 2022 roku objął stanowisko I Zastępcy Komendanta tej jednostki.

Insp. Rafał Stanisławski w czasie swojej służby został uhonorowany, między innymi: Srebrnym Medalem "Za Długoletnią Służbę" i Złotą Odznaką "Zasłużony Policjant".

źr. Szkoła Policji

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wyborywybory (46.204. * .140) 26.02.2024 08:41
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem