Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kraina Górnej Odry z tytułem Polska Marka Turystyczna

W tegorocznej edycji projektu Polskie Marki Turystyczne zgłoszono 27 propozycji. Szesnaście z nich uzyskało ponad 50 punktów. Ostatecznie Kapituła przyznała trzy nowe tytuły, a jeden z nich trafił do Krainy Górnej Odry.

Kraina Górnej Odry z tytułem Polska Marka Turystycznapot.gov.pl
Poza Krainą Górnej Odry, tytułem Polskiej Marki Turystycznej wyróżniono także Sopot i Roztocze.

Projekt Polskie Marki Turystyczne powiększył się o nowych członków. We wtorek (28.02.) prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke i wiceminister sportu i turystyki Piotr Borys wręczyli dyplomy kolejnym laureatom.

- W trzecim naborze do rodziny PMT dołączyli: Sopot, Roztocze i Kraina Górnej Odry. Kapituła spośród nadesłanych zgłoszeń wybrała te, które miały pomysł na markę, strategię jej komunikowania i umiejętność współpracy z interesariuszami - podkreśla Polska Organizacja Turystyczna.

Ideą projektu Polskie Marki Turystyczne jest stworzenie katalogu najbardziej atrakcyjnych polskich regionów i szlaków turystycznych, które będą profesjonalnie zarządzane i promowane.

Kraina Górnej Odry na swoim fanpage'u podkreśla z kolei, że to spełnienie największego marzenia.

Poza KGO, tytułem Polskiej Marki Turystycznej wyróżniono także Sopot i Roztocze. Do członków poprzednich edycji należą: Beskidy, Kraina Lessowych Wąwozów, Lublin, Śląsk Cieszyński, Toruń, Poznań, Łódź, EnoTarnowskie i Jura Krakowsko-Częstochowska.

fot. pot.gov.pl

fot. pot.gov.pl

fot. pot.gov.pl

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~MojeMiasto (31.61. * .101) 03.03.2024 09:05

Dokładnie, nigdy nie widzicie tego co mamy dobrego tylko płacz w komentarzach czego jeszcze nie mamy. Prawdziwi lokalni patrioci, nie ma co...

~taaa (83.31. * .66) 29.02.2024 13:20

A to już nie ma innych środków transportu? Autobusów? samochodów? sami kolejarze tutaj? uczepiliście się tych kolei jakby bez nich nie istniało życie xd

~brraawwoo (5.184. * .22) 29.02.2024 13:20

Super zasługuje na ten tytuł.

~urzędnicze_dno (185.135. * .153) 29.02.2024 12:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jastrzębie samo się wyklucza transportowo nie komunikując własnych autobusów MZK z stacjami i przystankami kolejowymi np: Wodzisław Śląski, Żory, Pawłowice Centrum czy Zebrzydowice.
A co do Żelaznego szlaku to powiat Wodzisławski robi więcej niż Jastrzębie więcej w tej sprawie, bo chociaż daje autobusy z przyczepą na rowery w czasie letnim.
jastrzebieonline.pl/wiadomosci/228269-mzk-jastrzebie-przychyla-sie-do-prosb-gornikow-o-zmiany-odjazdow-autobusow.html

~mem_jastrzębski (188.137. * .64) 29.02.2024 09:59

@TylkoPociągiem dzięki braku połączeń kolejowych Jastrzębie nie istnieje na mapie turystycznej Śląska - gdzie do każdego zakamarka można dojechać "baną".

~TylkoPociągiem (89.64. * .212) 29.02.2024 07:07

Wpadajcie do Jastrzębie-Zdrój pociągiem na dworzec główny z rowerami a potem na szlak Żelazny czeka was prawdziwa przygoda.