Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ustawka pseudokibiców. Umówili się w lesie na walki, interweniowała policja [ZDJĘCIA]

Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców ustalili, że zwaśnione ze sobą grupy mają zamiar spotkać się na tzw. ustawkę. Do walki miało dojść w lesie w pobliżu Suszca koło Pszczyny. Stróże prawa zapobiegli starciu chuliganów. Znalezione przez nich niebezpieczne przedmioty świadczą o tym, że spotkanie mogło zakończyć się dla wielu osób tragicznie.

Ustawka pseudokibiców. Umówili się w lesie na walki, interweniowała policja [ZDJĘCIA]śląska policja
Podczas kontroli pojazdów, policjanci znaleźli w nich niebezpieczne narzędzia, w postaci maczet, a także sprzęt do sztuk walki.

W miniony wtorek (27.02.) policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Katowicach koordynowali działania służb kryminalnych w związku z licznymi przejazdami kibiców przez teren województwa śląskiego na mecze w Katowicach i Gliwicach.

Z jednej z uzyskanych informacji wynikało, że w tym dniu może dojść do konfrontacji siłowej pomiędzy grupami pseudokibiców na terenach leśnych w rejonie Pszczyny lub Suszca. Informacja ta została przekazana do Centrum Operacyjnego KWP w Katowicach oraz policjantom z komendy w Pszczynie, którzy od razu ruszyli we wskazany rejon. Policjanci z komendy w Katowicach zostali natomiast skierowani do monitorowania drogi krajowej numer 1 w okolicy Pszczyny, w poszukiwaniu przemieszczających się większych grup pseudokibiców.

W rejonie ul. Pszczyńskiej w Suszcu, na jednej z leśnych dróg, policjanci natrafili na zaparkowane samochody i stojących obok nich mężczyzn. Część z nich, na widok zbliżających się radiowozów, pospiesznie odjechała przez podmokłe, nieutwardzone drogi.

Na miejsce dotarli równiez mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Kilka pojazdów policjanci zablokowali, legitymując pseudokibiców z Polski oraz z Czech. Podczas kontroli pojazdów, policjanci znaleźli w nich niebezpieczne narzędzia, w postaci maczet oraz sprzęt do sztuk walki, jak np. ochraniacze zębów z emblematami śląskich klubów piłkarskich.

Kliku z mężczyzn było już wcześniej notowanych w związku z przestępczością pseudokibicowską.

- Szybka wymiana informacji i zdecydowane działania zapobiegły chuligańskiej burdzie, a być może nawet tragedii - podsumowuje śląska policja.

fot. śląska policja

fot. śląska policja

fot. śląska policja

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Krasnak (91.224. * .43) 01.03.2024 12:38

Jastrzębie-Piast G. vs Katowice-Banik-Górnik

~bbbb (89.64. * .126) 01.03.2024 10:00

No i po co policja się wtrącała? Jeżeli chcą się powyrzynać to ich sprawa. Zawsze to byłoby kilku debili mniej. Ja to bym jeszcze ich imprezę tak zorganizował aby nikt z niej nie wyszedł dopóki na placu boju nie zostanie jeden. A tych, którzy by to przeżyli obciążył kosztami leczenia. Daję głowę, że po jednym sezonie ustawki by się skończyły.

~Tomik (81.200. * .164) 01.03.2024 06:34

Jeżeli tak jest wola suwerena to czemu na takie ustawki nie pozwalać? Po takim mordobiciu wezmą tabletkę "PO" i sprawa załatwiona. Jak to klasyk powiedział "alleluja i do przodu"

~DoAntyHuliganom (185.135. * .153) 29.02.2024 22:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dokładnie niech się tłuką w lesie, a nie demolują stadiony czy miasta. Na koniec policja niech się zmierzy z wygranymi, a nie nad niewinnymi obywatelami których łatwo spałować.

~Antyhuliganom (5.184. * .146) 29.02.2024 21:59
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dlaczego zapobiegli ustawce?
Takie ustawki trzeba zabezpieczyć żeby ewentualnie się nikt nie wymknął a między sobą niech się tłuką aż padną. Nikt przypadkowo tam się na pewno nie znalazł. A rannych w żadnym wypadku nie przyjmować do publicznej służby zdrowia.