Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejny raz prowadził po alkoholu. 67-latek z Jastrzębia stanie przed sądem

W poniedziałek jastrzębscy policjanci zatrzymali kierującego, który wsiadł "za kółko" mimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Za przestępstwo to będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz prowadził po alkoholu. 67-latek z Jastrzębia stanie przed sądempolicja, ilustracyjne
Pamiętajmy, osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zdarzenia - podkreśla rzecznik jastrzębskiej policji.

W poniedziałek (26.02.) po 9:00 policjanci jastrzębskiej drogówki na ul. Cichej skontrolowali 67-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna kierował osobówką, chociaż w minionym roku wydano decyzję o cofnięciu mu uprawnień do prowadzenia pojazdów. Jastrzębianin stracił prawo jazdy, gdyż kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Samochód został odholowany na parking strzeżony. Za przestępstwo to będzie odpowiadał przed sądem.

- Informujemy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi - podkreśla st. asp. Halina Semik, oficer prasowa jastrzębskiej policji, która kieruje do mieszkańców apel, by reagować, kiedy widzimy, że osoba która nie ma prawa jazdy, wsiada za kierownicę. - Uniemożliwmy jej to poprzez powiadomienie Policji. Pamiętajmy, osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zdarzenia - dodaje rzecznik.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bbbb (89.64. * .126) 01.03.2024 10:05

Ile to już razy słyszałem, że jakiemuś łobuzowi coś grozi? I co z tych gróźb wynika? Może portal zainteresowałby się losem takich gróźb?