Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ile kobiet pełni służbę w jastrzębskiej komendzie policji?

Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju młodszy inspektor Tomasz Hynek wraz z I zastępcą młodszym inspektorem Markiem Sobiegrajem przekazują najlepsze życzenia dla wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet - wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń oraz radości i wytchnienia.

Ile kobiet pełni służbę w jastrzębskiej komendzie policji?KMP Jastrzębie-Zdrój
Choć policjant to zawód nadal zdominowany przez mężczyzn, to w szeregach policji nie brakuje kobiet.

Dzień Kobiet w jastrzębskiej komendzie

Komendant policji w Jastrzębiu-Zdroju młodszy inspektor Tomasz Hynek wraz z zastępcą, młodszym inspektorem Markiem Sobiegrajem, wszystkim kobietom pracującym w jastrzębskiej komendzie złożyli serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet. Były kwiaty, podziękowania, słowa uznania za rzetelną pracę oraz słodki upominek.

Choć policjant to zawód nadal zdominowany przez mężczyzn, to w szeregach policji nie brakuje kobiet. W jastrzębskiej komendzie służbę pełni 30 policjantek.

- Kobiety obecne są we wszystkich pionach: prewencji, ruchu drogowego, służbie kryminalnej, dochodzeniowej i logistyki, pracują na stanowiskach wykonawczych. Panie pełniące służbę w policji nie mogą liczyć na przywileje. Tak samo, jak mężczyźni patrolują ulice, zatrzymują przestępców, podejmują niebezpieczne interwencje, czy też dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym - wylicza oficer prasowa jednostki, st. asp. Halina Semik.

Służba cywilna

Kobiety w Policji to oczywiście nie tylko policjantki. W jastrzębskiej komendzie na stanowiskach cywilnych pracuje obecnie 21 pań. Pracują w zespole prezydialnym, zespole łączności i informatyki, kadrach, kancelarii tajnej, a także zajmują się obsługą sekretariatów, finansami, zaopatrzeniem, sprawami BHP oraz dbają o czystość i porządek w budynkach. I choć nie widujemy ich w patrolach, to bez ich pracy właściwe funkcjonowanie komendy nie byłoby możliwe.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Barista (85.202. * .230) 10.03.2024 13:13

Wszystkiego najlepszego w dniu kobiet oprócz tej co dała mandat.

~nietakigłupigoj (89.64. * .73) 09.03.2024 13:10

Ile? Napiszę prawdziwie, choć dla obecnych, lewicowych czasów to "kontrowersyjne":
za dużo.
I przyznają mi rację policjanci i....... policjantki.
Inne formacje mundurowe też.
Co nie oznacza, że jestem za całkowitym ich usunięciem z formacji mundurowych, ma się rozumieć.
"Zawód zdominowany przez mężczyzn", hmmmm. Może lewactwo wprowadzi, modne dla nich, parytety?
Może też w szkolnictwie, np. min. 50% nauczycieli muszą stanowić mężczyźni?
I jaki jest cel tego komunistycznego święta?
Jedyny plus to więcej kwiatów dla kobiet, chociaż kobiet też jakby coraz mniej............