Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Konfederacja i Bezpartyjni samorządowcy idą razem do Sejmiku Śląskiego. Kogo wystawili w naszym okręgu?

Na liście Konfederacji i Bezpartyjnych samorządowców znajdują się mieszkańcy całego regionu - od Jastrzębia-Zdroju, przez Łaziska Górne, Mikołów, Pszów, Racibórz, Rybnik, Skrzyszów po Świerklany.

Konfederacja i Bezpartyjni samorządowcy idą razem do Sejmiku Śląskiego. Kogo wystawili w naszym okręgu?
Poseł Roman Fritz i Hanna Boczek - numer 1 na liście Konfederacji w wyborach do sejmiku

Kandydaci Konfederacji i Bezpartyjnych samorządowców zaprezentowali się na rybnickim rynku w zeszłą sobotę, 9 marca. Listę otwiera Hanna Boczek ze Świerklan, która w poprzednich wyborach parlamentarnych zdobyła 6 739 głosów. Był to drugi wynik na liście Konfederacji w naszym okręgu wyborczym. Przypomnijmy, jedynym posłem Konfederacji z naszego okręgu wyborczego został Roman Fritz, który zdobył 11 089 głosów. Hanna Boczek należy do partii Konfederacja Nowa Nadzieja.

Numerem dwa Konfederacji w wyborach do sejmiku jest Marek Songin z Raciborza, członek Konfederacji Korony Polskiej. M. Songin również brał udział w wyborach parlamentarnych. Zdobył 568 głosów.

Poniżej cała lista KWW Konfederacja Bezpartyjni samorządowcy (numer na liście, nazwisko i imiona kandydata, miejsce zamieszkania, wiek)

1. BOCZEK Hanna Dorota - Świerklany - 25

2. SONGIN Marek - Racibórz - 52

3. GRABIEC Jarosław - Pszów - 29

4. TKOCZ Bogdan Jan - Łaziska Górne - 50

5. KASPRUS Martyna Paulina - Rybnik - 30

6. GRZEGOSZCZYK Jerzy Michał - Skrzyszów - 38

7. HOŁOWACZ-PYT Weronika - Rybnik Chwałowice - 37

8. ŁATKOWSKA Daria Adriana - Jastrzębie-Zdrój - 35

9. FRANKE Mateusz Mirosław - Mikołów - 34

Wybory do Sejmiku Województwa Śląskiego

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Będziemy wybierać radnych gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich oraz wójta/burmistrza lub prezydenta. Ewentualna II tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów odbędzie się 21 kwietnia (głosowanie zostanie przeprowadzone tam, gdzie żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad 50% głosów w I turze).

Wybory do Sejmiku Województwa Śląskiego odbywają się w siedmiu okręgach. Łącznie mieszkańcy województwa śląskiego wybierają 45 radnych wojewódzkich.

Nasz region znajduje się w okręgu nr 3, na który składają się miasta: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory, a także powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski. Tutaj do wzięcia jest 7 mandatów.

Ludzie

Hanna Boczek

Prezes okręgu rybnickiego Nowej Nadziei (ugrupowania wchodzącego w skład Konfederacji)

Roman Fritz

Poseł na Sejm RP

16 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Adasiek54612 (195.238. * .214) 15.03.2024 09:31
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~To_sem_ja (37.248. * .4) 14.03.2024 20:20

"nazisci z Konfederacji"... I w sumie nie ma sensu z głupotą dyskutować...
A co do bezpartyjnych: to są różni ludzie, czasem z burzliwą przeszłością, czasem rzeczywiście nie chcący orzynależeć do żadnej mafii partyjnej.
Ludzie mimo wszystko lubią żyć w swoim chlewie ("kłamie, ale go znam, też coś mi tam załatwił") i w większości wybiorą te same, zgrane ry... twarze.

~Adasiek (195.238. * .214) 14.03.2024 19:01
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~To_sem_ja (37.248. * .4) 14.03.2024 18:28

Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa i zamordyzmu który szykuja nam banksterzy poprzez swoich polityków... ("Badchodzi zakaz płacenia gotówką" - posłuchajcie, ku przebudzeniu, przestrogi już były).
Do tego zaczyna się mocne programowanie na wojnę... Zaczyna się od mówienia o niej,vczy jesteśmy przygotowani, ckliwe filmy z cwelebrytami...
Jeszcze można prosić i tłumaczyć, aby olać wszystkich, którzy namawiają do mordowania drugiego człowieka (wszystkich do więzienia nie wsadzą). Putin jasno powiedział, że do Polaków nic nie ma, chyba że zaczną wchodzić na teren up... u-krainy. A niestety do tego dążą polskojęzyczne elyty (swoich dzieci tam nie poślą, tylko ogłupionych propagandą Słowian...).
Już niedługo za krytykowanie dążenia do wojny abw-era zapuka do drzwi (lub żandarmria wojskowa).
Dlatego jto może niech uświadamia rodzinę i znajomych, jaj Tuwim w wierszu "Do prostego człowieka":
"Bujać to my, panowie szlachta".

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .96) 14.03.2024 11:48

@CentroprawicowyLiberał ;-)

~RudyPies (46.204. * .233) 14.03.2024 08:01

Brawo gonić czerwonych i zwolenników EUrokołchozu.
Unia Europejska właśnie wprowadziła ustawę o zakazie hodowania pietruszki,marchewki itp.na działkach i balkonach itp.
ZWOLENNIKIEM EUROPEJSKICH DEBILIZMÓW są PO,Nowa Lewicą,Nowa Droga,PSL.

~To_sem_ja (37.248. * .14) 14.03.2024 07:47

Te "klimaty" to w większości prawda, której nie usłyszysz w reżimowych mediach.
Wiem co mówię, z ludźmi, żyjacymi w medialnym matrixie, zmagam się codziennie... Troczę więcej w temacie jest na
wolnosc info (zamiast spacji, kropka).
Polecam dorzucić do codziennego przegladania wydarzeń/prasy...

~CentroprawicowyLiberał (37.30. * .26) 13.03.2024 23:19

Co do tej wiarygodności kandydatów Konfy, to się też tylko po części zgodzę: niestety sporo było w tym środowisku i nadal jest takich nieco maniakalnych, sekciarskich czy teorio-spiskowych klimatów, które wiarygodności nie dodają :/ No i pół żartem, pół serio dodam, że obiecywali w rybnickiej kampanii do sejmu 2023 tłusty Boczek, a wygląda to na skórę i kości ;p

~To_sem_ja (37.248. * .15) 13.03.2024 15:36

Hmm, trochę racji w tym, co pisze centroprawicowyliberał, jest. Ale światopogląd rzutuje na decyzję w życiu, rodzinie i społeczności, której się żyje. A z dostępnych opcji ludzie z Konfy są najbardziej wiarygodni w porównaniu do innych ekip (nie licząc jednostek). Lub jak kto woli: są najmniejszym złem.
Ludzie lubią kłamstwo i kłamców, więc w tym przypadku czerwony pył ma rację: nie wróże Konfie dużego poparcia w tych wyborach.
Powinni skupić się na wyborach do ojro-kołchozu, aby go rozsadzać od środka i pogonić faszyzujące eko-lewactwo!

~MamMiłość (89.64. * .33) 13.03.2024 14:52

Każdy kto ma poglądy antylewackie myśl lewicowe od tej najplugawszej odmianie tj.antifa po po,nowa droga,nowa lewicą POWINIEN ZASIĄŚĆ W SEJMIKU W SEJMIE SAMORZĄDACHOKALNYCH.

~Pył (89.25. * .86) 13.03.2024 11:44
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

drugie zdjęcie w galerii doskonale obrazuje zainteresowanie kąfęderacjom a także ich szanse xD

~CentroprawicowyLiberał (88.128. * .157) 13.03.2024 11:33

@Tajemniczy - no, chyba aktualnie w większości tak jak piszesz :/ Rzeczywiście, tym bardziej nie trzeba takich w naszym wielokulturowym regionie, gdzie mamy Polaków, Niemców, Morawców i Ślązaków czy teraz i wielu innych napływowych grup. U nas trzeba wybierać regionalnie ;-)

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .131) 13.03.2024 10:53

Konfederacja to nacjonaliści, takich nam potrzeba u władzy.

~CentroprawicowyLiberał (88.128. * .157) 13.03.2024 10:32

@op - skoro tak piszesz, jesteś pewnie zwolennikiem Konfy :-) Szkoda, że stać Cię tylko na zwykłą pyskówkę, miałem nadzieję na ożywczą dyskusję i rzeczowe argumenty, które być może pomogły by mi zrewidować moje stanowisko... PS. Co proponuje Konfa zrobić w sejmiku? Czy tylko szemruje hasłami z poziomu ogólnopolskiej polityki?

~op (91.192. * .86) 13.03.2024 10:27

Tak jak twoj komentarz Czytanie go mozna sobie spokojnie darowac

~CentroprawicowyLiberał (88.128. * .157) 13.03.2024 10:06

Konfederacja, a właściwie bardziej jej część czyli Nowa Nadzieja ma fajne wolnościowe hasła, ale jej problemem, tak jak już u jej poprzedników począwszy od UPRu jest znikoma kompatybilność tych haseł z działalnością w samorządzie. Zresztą, działacze tych ugrupowań wykazują bardziej zainteresowanie sprawami na szczeblu parlamentu ogólnokrajowego czy europarlamentu, a działalność samorządowa była i jest traktowana po macoszemu, na marginesie (z absolutnymi wyjątkami vide St..Żółtek czy p. Oleszczuk)..... Jeśli chodzi o Idee i światopogląd to mają dużo do powiedzenia, dyskutowania ale jeśli chodzi o realne problemy na szczeblu lokalnym to zazwyczaj mijają się ze skutecznymi rozwiązaniami.... Wniosek: głosowanie na Konfę w samorządach można sobie zazwyczaj spokojnie darować :-(