Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tablice z ciągnika rolniczego... na motocyklu. 23-latka zatrzymała jastrzębska policja

23-latkowi zatrzymanemu w Jastrzębiu-Zdroju grozi do pięć lat więzienia za założenie tablicy rejestracyjnej z innego pojazdu. Mężczyzna nie posiadał też uprawnień do jazdy na motocyklu.

Tablice z ciągnika rolniczego... na motocyklu. 23-latka zatrzymała jastrzębska policjaKMP Jastrzębie-Zdrój
Zakładanie innej tablicy rejestracyjnej (nieprzypisanej do danego pojazdu), przerobionej lub podrobionej, zazwyczaj ma na celu uniknięcie konsekwencji przy popełnianiu czynu zabronionego i jest przestępstwem.

W poniedziałek około 10:00 na ulicy Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 23-latka jadącego motocyklem. Okazało się, że mieszkaniec powiatu pszczyńskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami na kategorię "A".

- Jednak to nie wszystko, co kierujący starał się ukryć. Podczas dalszych czynności mundurowi ujawnili, że tablice rejestracyjne znajdujące się na motocyklu należą do ciągnika rolniczego. Pojazd ten od 4 lat nie posiadał także aktualnego przeglądu technicznego oraz ubezpieczenia OC - informuje st. asp. Halina Semik z policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Zakładanie innej tablicy rejestracyjnej (nieprzypisanej do danego pojazdu), przerobionej lub podrobionej, zazwyczaj ma na celu uniknięcie konsekwencji przy popełnianiu czynu zabronionego i jest przestępstwem. Policja przypomina, że także kradzież tablic rejestracyjnych od października 2023 roku nie jest wykroczeniem, ale przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, o. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].