Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie-Zdrój: Miał 4 promile. W tym stanie przyjechał na stację... kupić alkohol

Dzięki reakcji świadka jastrzębscy policjanci zatrzymali 49-letniego kierującego, który zdecydował się na jazdę samochodem po alkoholu. Badanie wykazało u kierującego osobówką 4 promile.

Jastrzębie-Zdrój: Miał 4 promile. W tym stanie przyjechał na stację... kupić alkoholpolicja, ilustracyjne
Zatrzymany wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę (23.03.) około 11:00. Oficer dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał informację, z której wynikało, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący na jednej ze stacji paliw chciał zakupić alkohol, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

- Mężczyzna miał chwiać się na nogach, bełkotliwie, niezrozumiale mówić. Dzięki szczegółowym informacjom zawartym w zgłoszeniu policjanci szybko namierzyli miejsce, gdzie zostało zaparkowane volvo. Następnym krokiem była kontrola stanu trzeźwości kierującego, który przyznał się, że pojechał na stację, aby kupić alkohol i papierosy, ale z uwagi na jego stan, nie został obsłużony - relacjonuje st. asp. Halina Semik, rzecznik jastrzębskiej policji.

Badanie wykazało u kierowcy 4 promile alkoholu. W dodatku pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC.

- Dzięki zdecydowanej reakcji świadka oraz szybkiej interwencji policji nie doszło do kolejnej tragedii na drodze, a zatrzymany wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności - dodaje st. asp. H. Semik.

Policja zwraca się do zgłaszającego z podziękowaniami za zdecydowaną reakcję, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego.

- Dzięki przekazanej na czas informacji być może udało się zapobiec kolejnemu poważnemu zdarzeniu na drodze. Postawa, którą zaprezentował świadek, stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że takie zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia - podkreśla policja.

Od początku marca na drogach w całym kraju zatrzymano 5844 pijanych kierowców.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, o. sqx

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ozjasz23 (46.204. * .72) 28.03.2024 11:13
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .203) 28.03.2024 00:47

Niektóre stacje mają większy obrót na alkoholach niż na paliwie. Może warto wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach?