Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Alert pogodowy dla naszego regionu. IMGW zapowiada kilka godzin bardzo silnego wiatru

Ostrzeżenie I stopnia wydane przez IMGW dotyczy m.in. części województwa śląskiego, w tym naszego regionu. Po zmroku wiatr znacznie przybierze na sile, w porywach osiągając do 85 km/h.

Alert pogodowy dla naszego regionu. IMGW zapowiada kilka godzin bardzo silnego wiatruKM PSP Jastrzębie-Zdrój
Strażacy z Jastrzębia usuwają drzewo powalone w czasie sobotniej nawałnicy.

IMGW wydało ostrzeżenie

Ciemne chmury zbierają się nad regionem, zaś gwałtowne zjawiska pogodowe mają dać się we znaki już po zmroku. IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia dla południowej części kraju, przestrzegając przed silnym wiatrem, którym mogą towarzyszyć burze.

Nasz region został objęty ostrzeżeniem I stopnia, które obowiązuje od 21:00 do 3 w nocy.

- Wiatr o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu - informuje IMGW.

Pamiętajcie, by zabezpieczyć przedmioty znajdujące się w ogrodach czy balkonach, a także naładować telefony, czy przygotować latarki w razie przerw w dostawie prądu.

Kilkaset interwencji

W minioną sobotę po nawałnicach strażacy na Śląsku odnotowali 452 zdarzenia. Uszkodzonych zostało 26 dachów, w Myszkowie poszkodowane zostały dwie osoby. Większość interwencji była związana z usuwaniem powalonych drzew i konarów, uszkodzonych elementów elewacji i zabezpieczaniem dachów na budynkach. W działania zaangażowanych było prawie 500 zastępów PSP i OSP, ponad 2000 strażaków.

Z powodu awarii sieci energetycznej w wielu miejscach regionu mieszkańcy nie mieli prądu nawet kilkanaście godzin.

Sprawdź:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].