Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Komu Ruszkiewicz wysyła SMS - krótka rozmowa z Mirosławem Ruszkiewiczem, kandydatem Lewicy do Sejmiku

- Podczas konwencji w Rybniku zapowiedział pan wysyłanie SMS-ów do mieszkańców. W komentarzach pojawiły się obawy, że to może być niezgodne z przepisami o danych osobowych. O co chodzi?

Z tym wysyłaniem to była tylko przenośnia, choć oczywiście bardzo mi zależy, żeby nasz program dotarł do jak najszerszego grona wyborców. Nawiązywałem do najważniejszych w tych wyborach punktów programu Lewicy, który w skrócie nazywamy SMS, czyli szpital, mieszkanie, szkoła. Mamy na naszej liście fachowców od tych wszystkich zagadnień, którzy nie są politykami, ale praktykami. Znamy ludzkie problemy i wiemy, jak je rozwiązywać.

Komu Ruszkiewicz wysyła SMS - krótka rozmowa z Mirosławem Ruszkiewiczem, kandydatem Lewicy do Sejmiku
Kandydat do Sejmiku Mirosław Ruszkiewicz z posłem Łukaszem Litewką

- Może do tego powinna dojść jeszcze „praca”, choć oczywiście skrót wtedy nie byłby taki zgrabny? Pan jest specjalistą od pracy…

Jako osoba zajmująca się rynkiem pracy chciałbym zadbać przede wszystkim o młodzież. Jest tu kilka ważnych zagadnień z pogranicza pracy i szkoły, na przykład to, że bardzo duża część młodzieży po covidzie potrzebuje pomocy, m.in. pomoc psychologicznej. Kolejny temat to rozwój szkół branżowych, których jestem wielkim zwolennikiem. Uważam, że warto rozpocząć od nauki zawodu, by mieć fach w ręku. Nic nie przeszkadza, żeby później kontynuować dalszą naukę. W tej chwili potrzebujemy fachowców, a studia obecnie nie zawsze gwarantują znalezienie pracy.

ZOBACZCIE VIDEO: https://youtube.com/shorts/36oBGh7IxGQ?si=uNg_CfKLDGyYcJ89 

- No to jeszcze szpitale…

W naszym regionie mamy kilka ważnych szpitali należących do Województwa Śląskiego, na przykład w Jastrzębiu-Zdroju, w Rybniku.  Rola Sejmiku jest tu więc oczywista. Jest sporo do poprawienia, chociażby w przypadku szpitala wojewódzkiego w Rybniku, gdzie perturbacje w funkcjonowaniu niektórych oddziałów spędzają sen z powiek pacjentom.

 Materiał sfinansowany przez KKW LEWICA

Ogłoszenie wyborcze

Ludzie

Mirosław Ruszkiewicz

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.