Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mirosław Ruszkiewicz

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.

Jest dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu od 1 września 2012 r. Wcześniej był dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jastrzębiu-Zdroju oraz wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Ma 40 lat, mieszka w Jastrzębiu-Zdroju.  Z wykształcenia jest socjologiem. Jego pasje to góry, kolarstwo górskie, narty biegowe, narty skiturowe.

Komu Ruszkiewicz wysyła SMS - krótka rozmowa z Mirosławem Ruszkiewiczem, kandydatem Lewicy do Sejmiku 

- Podczas konwencji w Rybniku zapowiedział pan wysyłanie SMS-ów do mieszkańców. W komentarzach pojawiły się obawy, że to może być niezgodne z przepisami o danych osobowych. O co chodzi? Z tym wysyłaniem to była tylko przenośnia, choć oczywiście bardzo mi zależy, żeby nasz program dotarł do jak najszerszego grona wyborców. Nawiązywałem...

Ogłoszenie wyborcze

SMS do mieszkańców. Lewica zaprezentowała w Rybniku kandydatów do Sejmiku Śląskiego  

Mirosław Ruszkiewicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu otwiera listę Lewicy w wyborach do Sejmiku Śląskiego. Ugrupowanie zaprezentowało w Rybniku swoich kandydatów z okręgu nr. 3.

Nowa Lewica ma już lidera listy w okręgu rybnickim. To dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu 

Zbliżające się wybory samorządowe będą dla Mirosława Ruszkiewicza drugą próbą wejścia do świata polityki. Jesienią zeszłego roku kandydował w wyborach parlamentarnych. W wyborach do sejmiku kandydują również m.in. wiceburmistrz Mikołowa oraz prezes SM "Marcel" w Radlinie.

Kim są kandydaci Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu RP w naszym okręgu wyborczym? 

Listę otwiera górniczy związkowiec Piotr Urbańczyk z Jastrzębia-Zdroju. Kolejne miejsca zajmują Grażyna Graś z Rybnika i Justyna Gabzdyl ze Świerklan. Na liście jest również dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu Mirosław Ruszkiewicz.