Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zaparkował i dostał 800 złotych mandatu. Policja przypomina o ważnej zasadzie

W minioną sobotę na ulicy Boża Góra Prawa w Jastrzębiu-Zdroju, kierujący samochodem VW Passat zaparkował na miejscu dla osób niepełnosprawnych.

Zaparkował i dostał 800 złotych mandatu. Policja przypomina o ważnej zasadzieilustracyjne, freepik
Należy pamiętać, że na miejscu dla inwalidy mogą parkować osoby posiadające kartę parkingową.

Kierowca popełnił wykroczenie parkując na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Nie posiadał karty parkingowej, nie przewoził też osoby do tego uprawnionej. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 złotych.

- Jesteś sprawny fizycznie? Zaparkuj swoje auto w miejscu do tego wyznaczonym, oddalonym nawet o kilkanaście metrów. Ty bez wysiłku przejdziesz do wyznaczonego celu ! Inni, którym zająłeś miejsce parkingowe, mogą mieć z tym problem! - podkreślają mundurowi.

Policja przypomina także, że parkowanie na miejscu dla osób niepełnosprawnych zagrożone jest mandatem w wysokości 800 złotych i 6 punktami karnymi, zaś sąd ma możliwość ukarania sprawcy takiego wykroczenia grzywną w wysokości kilku tysięcy złotych.

Należy pamiętać, że na miejscu dla inwalidy mogą parkować osoby posiadające kartę parkingową. Odpowiedzialność poniosą także ci, którzy nie będąc uprawnionymi posługują się kartą parkingową osoby niepełnosprawnej.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, o. sqx

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~jonasz (86.41. * .126) 21.04.2024 12:50

Powinno być pod każdym znakiem napisane tak jak w innych miastach. "Zabrałeś mi miejsce ? To zabierz mi też kalectwo ! "

~tilapia (103.57. * .33) 19.04.2024 22:49
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~HubertOleksy (85.202. * .230) 19.04.2024 22:41

Znów składki kary na nowy rząd Tuska a będzie jeszcze gorzej.