Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szkolenia wojskowe w ramach projektu "Trenuj z wojskiem 5". Kiedy na Śląsku?

Trwa nabór do 5. już edycji popularnego projektu "Trenuj z wojskiem".

Szkolenia wojskowe w ramach projektu "Trenuj z wojskiem 5". Kiedy na Śląsku?Ministerstwo Obrony Narodowej
Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itd.

Od 11 maja do 13 lipca – co sobotę – w wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski – odbędą się bezpłatne szkolenia wojskowe. Tę edycję wzbogacono wiedzą i umiejętnościami ze styku wojskowości, właściwego zachowania w kryzysie oraz obrony cywilnej.

„Trenuj z wojskiem 5” to cykl sobotnich, otwartych szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. Szkolenia prowadzą żołnierze Wojska Polskiego. Już teraz można się zapisać do pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowej, czy do wojskowego centrum szkoleniowego.

Na 8-godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek, nr telefonu. Szkolenie kierowane jest do osób w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem.

Z regulaminem projektu, pełnym „Harmonogramem szkoleń” oraz listą wszystkich koordynatorów 5 edycji można zapoznać się: TUTAJ-link.

Harmonogram oraz koordynatorzy szkoleń w województwie śląskim:

22 czerwca

  • Katowice – 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej
  • kpr. Janusz SZEJA, tel. CA MON 261 111 858

13 lipca

  • Gliwice – 6. batalion powietrznodesantowy
  • kpr. Patryk WILK, tel. CA MON 261 111 717

***

„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, sobotnie szkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itd.

W poprzednich czterech edycjach oraz jednej edycji specjalnej, w szkoleniach wzięło udział ponad 23 tys. Polaków. Ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. A 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym.

źr. UM Katowice, gov.pl/obronanarodowa

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~perfektmen (89.79. * .229) 12.05.2024 20:06

Posłowie niech pokażą co potrafią.

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .237) 11.05.2024 12:40

No tak, młodzi mają ginąć za interesy polskich i ukraińskich oligarchów.

~To_sem_ja (37.248. * .13) 11.05.2024 10:23

Niby ok, ale przy nachalnej propagandzie ukazujacej tylko w złym świetle Rosjan i braku informacji o wyczynach up... Ukrainców i cia (już o zakulisowych rozgrywkach nie wspominajac), jest to przygotowanie polskojęzycznego, słowiańskiego mięsa armatniego na rzeź.
Media, co powtarzam już od wielu lat, mamy kontrolowane (i w większości z obcym kapitałem).
Skoro tak się tym "naszym" politykom spieszy do wojny, niech idą do pierwszego szeregu łacznie z rodzinami. I dadzą przykład swojego "oddania narodowi". Jeśli tego nie zrobią, kazdy z nas powinien wywiesić białą flagę i pokazać im "gest Kozakiewicza". Szkoda życia i infrastruktury na ich podżeganie i inne cele...
Powtórzę: zapoznajcie się (i najlepiej uczcie na pamięć) z wierszem J. Tuwima: "Do prostego człowieka". Jest też wersja muzyczna zespołu Akurat.
"Audiatur et altera pars" (należy wysłuchać i drugiej strony) - o tym zapominają telewidzowie, bo na rzetelność mediów już dawno nie ma co liczyć.
Więc jeśli ktoś chce, niech się przeszkoli. Choćby dla aktywnie spędzinej soboty ;)
Ale nie dajmy się sterować politycznym pacynkom.