Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

„Smoczyca” zebrała karmę dla schroniska za 5 tys. zł [WIDEO]

Jastrzębska „smoczyca”, czyli Malwina Nowak od lat wspiera Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju. W tym roku udało się zebrać prawie 5 tys. zł i przeznaczyć je na zakup wartościowej karmy dla psów i kotów.

„Smoczyca” zebrała karmę dla schroniska za 5 tys. zł [WIDEO]
Malwina wraz z siostrami i siostrzeńcami wspiera jastrzębskie schronisko dla zwierząt. Fot. arch/M.Nowak

Wspólne działania na rzecz bezdomnych psów i kotów

W listopadzie ubiegłego roku ruszyły prace nad kalendarzem z podopiecznymi jastrzębskiego schroniska – psami i kotami.  Fotografie zwierząt wykonała Marta Gebauer. Projektem publikacji zajęła się Patrycja Wojas. Natomiast Malwina Nowak pozyskała firmy, które sfinansowały druk, są to: salon fryzjersko-kosmetyczny „Evana” Ewa Klimczak, AV Automotive, Prosta Kuchnia,  drukarnia Druczek oraz blogerka prowadząca profil na jednym z portali społecznościowych pod nazwą szczuplystylzycia. Wśród sponsorów znalazła się również Marta Markiewicz - SobeRave_PI, organizatorka pierwszych trzeźwych imprez w Polsce. 

- Kalendarze szybko znalazły chętnych, którzy wsparli naszą zbiórkę i dzięki temu mogliśmy wesprzeć schronisko, kupując wartościową karmę dla psów i kotów. Serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie, dobre słowo i motywację do działania. Mam nadzieję, że i w tym roku przygotujemy kalendarze na 2025 r. - mówi Malwina Nowak.

Wideorelacja z profilu Malwiny Nowak na portalu Facebook 

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kub (85.202. * .83) 16.05.2024 08:48

to bardzo chwalebne i niczym Jej nie umniejszam ,ale czyz to nie jest tak ze Ktos stale wyrecza Wladze Miasta?!,.Ps .Kiedys w mojej parafi ksiadz oglosil oficjalnie ze nie bedzie prowadzil zadnych haryratywnych niereligijnych akcji gdyz w demokratycznym panstwie od tego sa odpowiednie władze .Czyz nie mial racji?

~Gadzina (31.60. * .61) 15.05.2024 20:00

Smoczyce wspieraja psy i koty. Bareja level hard.

~To_sem_ja (37.248. * .22) 15.05.2024 15:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Hmm, w jakim celu to jest nagłaśniane...?
Cui bono?
Jeśli pomaga, to niech pomaga i nie trąbi o tym w "niezależnych" mediach...

~Beksa (46.204. * .63) 15.05.2024 11:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Za mało powinno być za 15tys.

~Hardy@12 (89.64. * .153) 15.05.2024 08:42
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Szacunek za to co robi, i niskie poklony