Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pijany 72-latek jechał na rowerze. Dostał ogromny mandat

2500 złotych kary musi zapłacić mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który jechał na rowerze będąc pod wpływem alkoholu.

Pijany 72-latek jechał na rowerze. Dostał ogromny mandatilustracyjne, policja
72-latek dostał mandat na kwotę 2500 złotych.

Policjanci jastrzębskiej drogówki na ulicy Rybnickiej zatrzymali do kontroli rowerzystę, powodem był podejrzany styl jazdy mężczyzny. Jak wykazało badanie alkomatem, 72-latek miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

- Pamiętajmy, że nietrzeźwy rowerzysta, podobnie, jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, stanowi duże zagrożenie na drodze zarówno dla siebie, jak i innych użytkowników dróg - podkreśla jastrzębska policja.

Rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Oznacza to, że nie są chronieni przez poduszkę powietrzną czy pasy bezpieczeństwa, a w kontakcie z samochodem, przy dużej prędkości kolizyjnej, doznają poważnych obrażeń albo nawet ponoszą śmierć. Dlatego policja przypomina również o kasku oraz elementach odblaskowych.

- I chociaż w aktualnie obowiązujących przepisach ma obowiązku ich używania, musimy pamiętać, że zakładając kask, chronimy głowę - najbardziej narażoną na urazy część ciała. Natomiast kamizelka odblaskowa, szelki odblaskowe czy opaski, ułatwiają dostrzeżenie rowerzysty przez kierowcę, zwłaszcza w niesprzyjających warunkach atmosferycznych - dodaje oficer prasowa komendy, st. asp. Halina Semik.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, o. sqx

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rudylis (85.202. * .230) 20.05.2024 01:08

Pieszy tez uczestnik ruchu drogowego a mandatu za chodzenie pod wpływem alkoholu nie dostanie.
Okropne.

~Siog (51.158. * .224) 18.05.2024 08:50

~Kalafior (46.204. * .103)
Oni się nie uganiają, zobaczyli rower stojący pod barem i czekali aż właściciel wyjdzie z baru. A że samochody w około w terenie zabudowanym pędzą setką tego udają nie widzą. Czekając na pijanego dziadka pod barem, mają perwne że ogloszą sukces! Złapali prawdziwego bandytę drogowego.

~Kalafior (46.204. * .103) 16.05.2024 08:47

To jest cyrk. Tak właśnie wygląda Jastrzębska policja. Na Wyzwolenia samochody urządzają sobie wyścigi a policji tam nie widziałem od 5 lat. Na Chlebowej przejechać drogę na żelaznym szlaku, to akt odwagi. A oni się uganiają za rowerzystami. No kolejny sukces Jastrzębskiej policji.