Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ten czyn jest surowo karany. W ostatnim czasie dopuściło się go dwóch mieszkańców Jastrzębia

Kryminalni z jastrzębskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nieautoryzowane płatności. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Płacenie kradzioną lub przywłaszczoną kartą bankomatową to kradzież z włamaniem, za co prawo przewiduje do 10 lat więzienia.

Ten czyn jest surowo karany. W ostatnim czasie dopuściło się go dwóch mieszkańców JastrzębiaKMP Jastrzębie-Zdrój
32-latek z Jastrzębia odpowie za kradzież telefonu z mieszkania. Używając go, dokonał płatności za 1700 złotych.

Kryminalni z jastrzębskiej komendy pracowali nad sprawami utraconej karty bankomatowej oraz skradzionego telefonu komórkowego.

W pierwszym przypadku nieznany sprawca 18 kwietnia 2024 roku ukradł telefon komórkowy z mieszkania na osiedlu Zdrój, po czym dokonał tym telefonem trzech płatności na kwotę 1700 złotych.

W drugim przypadku 13 maja 2024 roku jastrzębianin zgłosił zagubienie karty bankomatowej. Osoba, która ją przywłaszczyła, wykonała cztery nieautoryzowane transakcje.

- Mundurowi podczas swojej pracy zdobyli wiele informacji dotyczących tych zdarzeń i wszystkie szczegółowo sprawdzili, przeanalizowali także zapisy z kamer monitoringu - przekazuje st. asp. Halina Semik, oficer prasowa jastrzębskiej komendy.

Sprawcy obu zdarzeń zostali zatrzymani przez jastrzębskich kryminalnych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Ich sprawy znajdą swój finał w sądzie. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, o. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hehehe (87.239. * .254) 21.05.2024 06:45

Hehe cwaniaczki mogli chociaż zalozyc na twarz maski przy płatności.