Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Izabela Kloc nie szczędzi słów krytyki wobec Grzegorza Tobiszowskiego po jego zawieszeniu

Po tym, jak w prawach członka partii PiS zostal zawieszony europoseł Grzegorz Tobiszowski, do sprawy postanowiła odnieść się europosłanka Izabela Kloc. To pokłosie afery z zarzutami o znęcanie psychiczne nad partnerką. 

Izabela Kloc nie szczędzi słów krytyki wobec Grzegorza Tobiszowskiego po jego zawieszeniu© European Union
Europosłowie Grzegorz Tobiszowski i Izabela Kloc reprezentowali w ostatniej kadencji Śląsk w Parlamencie Europejskim, ale nie pałali do siebie sympatią.

Izabela Kloc nie szczędzi słów krytyki wobec Grzegorza Tobiszowskiego po jego zawieszeniu

Przypomnijmy, że zawieszenie Tobiszowskiego miało związek z zarzutami o znęcanie psychiczne, jakie wobec niego miała wystosować jego była partnerka. Jeden z ogólnopolskich portali - Onet.pl opublikował nawet nagranie awantury, podczas której europoseł nie szczędził wulgaryzmów i wyzwisk wobec swojej partnerki, a także zachowywał się arogancko podczas interwencji policjantów (wezwanych wówczas przez partnerkę europosła). 

Kloc: "Jest mi za niego wstyd"

Do sprawy odniosła się europoseł Izabela Kloc, w Parlamencie Europejskim również reprezentująca PiS. 

- Swoim zachowaniem Grzegorz Tobiszowski przekroczył wszelkie granice przyzwoitości. Zhańbił Prawo i Sprawiedliwość i zszargał dobre imię Śląska, gdzie szacunek do kobiet jest wpisany w kulturowy kod regionu. Jako kobiecie, Ślązaczce i politykowi Prawa i Sprawiedliwości jest mi za niego wstyd. Dla takich ludzi, w życiu publicznym nie może być miejsca - napisała Izabela Kloc w swoim oświadczeniu, przytaczając dalej także własne doświadczenia z Tobiszowskim. Nie od dziś wiadomo, że europarlamentarzyści PiS ze Śląska nie pałali do siebie nadmierną sympatią. W tle sporu były także wpływy w spółkach węglowych. 

- W Parlamencie Europejskim nie powinni zasiadać ludzie o toksycznym charakterze i przemocowych skłonnościach. Znam Grzegorza Tobiszowskiego od bardzo dawna. Doświadczyłam osobiście skutków jego politycznych i towarzyskich intryg, które konstruował także przeciwko mnie. Być może jest trochę prawdy w powiedzeniu, że polityk musi mieć nie tylko grubą skórę, ale także pancerz jak nosorożec. Nie dotyczy to jednak takich kobiet, jak partnerka europosła Tobiszowskiego, która z jego strony zaznała upokorzeń i przemocy, jakich nie powinna doświadczyć żadna kobieta. „Współpracując” od lat z Grzegorzem Tobiszowskim łatwiej było mi znieść internetowy atak na mnie sprzed dwóch lat, o którym rozpisywały się śląskie media. Sprawcy zostali skazani, a ich mocodawcy są wciąż nieznani, ale liczę, że organa ścigania rozwiążą także tę zagadkę. Życie prywatne Tobiszowskiego i jego agresywna postawa wobec kobiet były tematem tabu na śląskich i warszawskich salonach politycznych. Wszyscy wiedzieli, że coś się dzieje, ale nikt nie chciał z nim zadzierać, ponieważ – jak powiedział sam Tobiszowski w ujawnionych nagraniach – zawsze może posłać po „swoich” posłów. O jego zachowaniu wobec regionalnych polityków, samorządowców, dziennikarzy i prezesów spółek, w czasach kiedy był śląskim baronem węglowym, można napisać całą książkę, a nie krótkie oświadczenie. Ale dość już na ten temat! Prawo i Sprawiedliwość, a generalnie cała klasa polityczna powinna szybko zapomnieć o Grzegorzu Tobiszowskim, ale z tej gorzkiej lekcji trzeba wyciągnąć wnioski - podsumowuje Izabela Kloc. 

Wyborcza nieobecność

Warto dodać, że Grzegorz Tobiszowski pomimo piastowania mandatu europosła nie znalazł się na liście PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale nie podano powodów takiego działania. Co ciekawe, na śląskiej liście PiS przedostatnie miejsce otrzymała Dorota Tobiszowska - była żona Grzegorza Tobiszowskiego i obecnie radna sejmiku woj. śląskiego.

Warto dodać, że sam Tobiszowski również odniósł się do sprawy w mediach społecznościowych tłumacząc, że jego nieobecność na liście PiS do Europarlamentu wynikła z osobistej decyzji. 

- W toczącej się kampanii wyborczej, dla politycznego ataku i prób dyskredytacji mnie, Onet sięgnął do mojego życia prywatnego. Na podstawie jednego nagrania zmanipulował mój obraz, pomijając dorobek i osiągnięcia. Nagrania, które wykonane zostało kilka miesięcy temu, ale wykorzystywane jest właśnie teraz. Czy to dlatego, że nie kandyduję i to ostatnia chwila na atak polityczny? Decyzję o niekandydowaniu podjąłem już w zeszłym roku, o czym wiedziało moje najbliższe otoczenie. Nagrana sytuacja nie powinna mieć miejsca i żałuję wypowiedzianych słów. Wynikały one z wielkiego wzburzenia i emocji, które wzbierały przez kilka miesięcy. To jednak prywatna sprawa między mną, a Tatianą. A. - napisał Tobiszowski. 

Ludzie

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

46 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~donek (83.26. * .105) 28.05.2024 11:53
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

jak się nie znasz na polityce to lepiej na wybory nie idź , bo zaszkodzisz Polsce i sobie (też swoim dzieciom i wnukom a prawnuki wyślesz na powstanie albo wojnę )- już ostatnimi nieodpowiedzialnymi wyborami narobiłeś nieobliczalnych skutków dla Ojczyzny - lepiej siedź w domu i popracuj nad swoim intelektem

~Krytyk1 (31.61. * .196) 28.05.2024 10:18
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Pani Kloc nie wstydziła się, gdy jej bliscy otrzymywali rządowe posady. Pisały o tym Fakt, Interia, RMF24, Wyborcza. Tak było przed kilku laty. Ciekawe, jak dziś to wygląda.

Objektywny 28.05.2024 10:00
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A wiesz ty jesteś mądry inaczej i dlatego nie widzę w tobie partnera w dyskusji ,twoje mądrości mnie bardzo zaskakują , aż za natto odkrywam wtedy w sobie geniusza a wolał bym Nie . Dlatego spełniam twoją prośbę byś nie musiał się ośmieszać w odpowiadaniu na moje komentarze których i tak nie zrozumiałeś ........

~do_nizej (79.59. * .29) 28.05.2024 09:16
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Jest takie coś jak "projekt obywatelski"
zgłoś że chcesz w każdej klasie postawić piec węglowy bo wtedy dzieci mniej chorują !

I prośba nie komentuj jak się na czymś nie znasz będziemy wtedy wszyscy o wiele spokojniejsi i nie będziemy musieli tłumaczyć ci rzeczy oczywistych obrońco mułu,flotu i czarnego świństwa
MAMY XXI wiek !!!


Objektywny 28.05.2024 08:13

(79.59.*.29) Nic pozostało mi tobie tylko pogratulować zrozumienia tego co czytasz ,jesteś Wielki ! w czytaniu ,i zrozumieniu a już w komentowaniu to masz mistrza . Dobrze że nie musisz komentować jak się op....... bo pewnie przebił byś Proktologa ...
Pozdrawiam .....

~Do_zacofanego_obiektywnego (79.59. * .29) 28.05.2024 07:43
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"Pamiętam kiedy chodziłem do szkoły w każdej klasie był piec węglowy i nie przypominam sobie by ktoś z moich kolegów koleżanek chorował"

musisz głosować na tych co wstawią piece węglowe do każdej klasy!!!

głupszego komentarza dawno nie czytałem

~fgh (178.219. * .72) 27.05.2024 20:03
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

O tym co Tobiszowski wyprawia była już mowa dawno, i wtedy pani Kloc wstyd nie było? Poza tym w PiS jest tak wielu ludzi o podobnym poziomie moralnym, że to co zrobił pan Tobiszowski nie mogło tej partii "zhańbić", bo ona już i tak jest jaka jest. A jaka jest - każdy widzi i bez Tobiszowskiego.

Objektywny 27.05.2024 06:39
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

odpowiedz ..... Odpowiadam masz rację ale nie zawsze i nie w wszystkim , piszesz czysta Polska zapominasz że to nie tylko od mojego czy twojego komina zależy , twojego raczej nie bo jak się domyślam mieszkasz na blokach i myślisz że nie kopcisz bo nie masz komina .Wiesz ja może miałem pecha bo od strony prawej kopci hałda a na stronie lewej to szykuje mi się biogazownia , nie pomijając tego głupiego wiatru co wdmuchuje smrody z wojny z zagranicy .Bogaci Polacy bo wszyscy mają dzisiaj samochody które pewnie same elektryki , domy ocieplane pewnie nikt ci nie powiedział że to może być też oszczędność nowoczesność ,oczywiście i zamożność . Pamiętam kiedy chodziłem do szkoły w każdej klasie był piec węglowy i nie przypominam sobie by ktoś z moich kolegów koleżanek chorował a obecnie dzieciaki chorują nam na złość? Odnosisz się do mojego komentarza przeczytałeś ale nie zrozumiałeś , mała podpowiedź te czarne kreseczki to są literki .Pozdrawiam .

~czechymajamistrzawhokeju (46.247. * .49) 27.05.2024 06:29
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

obiektywnemu zatkało kakao :))))
nie pierwszy raz go tutaj zaorali!!!

~odpowiedz (217.138. * .94) 26.05.2024 21:30
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

objektywny może się odniesiesz ?
Napisałeś: "wymuszanie czym jak i kiedy palić by ogrzewać domy"
i tu uderzyłeś w sedno!
Będąc a europie (cywilizowanej bądź co bądź) nie zauważyłem aby w jakimś kraju mieli kupkę mułu na placu jak to miało jeszcze niedawno miejsce w Polsce.
To nie jest żadne wymuszanie tylko życie w czystym i normalnym świecie bez syfu i smrodu ale dla ciebie widać to za dużo, tobie imponuje wschód, bieda i syf
Nikt nie mówi że UE jest idealna bo 30% pomysłów(zielony ład, robaki,itd) to bzdury ale generalnie, dzięki Unii żyjemy lepiej, czyściej,zdrowiej i jesteśmy przede wszystkim bogatsi niż w latach 90-tych.
Nie słuchaj republiki bo robią ci wodę z mózgu, zobacz jakie ludzie kupują bryki, jak często i daleko jeżdżą na wakacje, jak dużo kupują w sklepach, jak ładnie i czysto wyglądają ich ocieplone domy, jak uprawiają sport itd
To jest chłopie przepaść a ty marudzisz, że ci kazali przestać palić kopciuchem bo nie myślisz o przyszłych pokoleniach tylko o sobie i tym się różnisz od prawdziwego Europejczyka.
Wyjdź na dwór i zacznij się uśmiechać bo jesteś taki Scrooge ze swoimi zatwardziałymi przekonaniami
Miłego weekendu
Idę cieszyć się że mieszkam w Europie!
i na koniec jeszcze jedno
Obecnie jesteśmy największym partnerem USA a Europie,jesteśmy równym partnerem po Niemczech,Francji i każdy liczy się z naszym słowem, gdzie są Czechy,Słowacja,Węgry,Bułgaria,Rumunia?
a teraz sobie przypomnij kim byliśmy 20-30 lat temu
i przestań narzekać i pisać głupoty bo tylko się ośmieszasz jak kaczor,co to raz był w Austrii i mu się nie podobało

~TylkoJa (46.247. * .49) 26.05.2024 19:17
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

alexachililover 26.05.2024 17:28
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@Objektywny W ciągu 8 lat rządów PiS liczba wydanych czasowych zezwoleń na pobyt dla obywateli 19 państw spoza Europy wzrosła niemal 5-krotnie - z 18 tys. do 86,5 tys. Podziękuj Wawrzykowi :-) Macie z tym paradoksalną chorobę :-)

Objektywny 26.05.2024 16:34

(5.173.*.76) Czy nie masz wrażenia że to dlatego wprowadzono tabletkę dzień po bez recepty?????? I dlatego należą się gratulacje obecnie rządzącym ???? .Bo dzięki ich decyzji o wprowadzeniu tej pigułki dzień po bez recepty kiedy będziemy zmuszeni przyjmować uchodźców , emigrantów ,migrantów mogło by nas być za dużo
a to mogło by zagrozić naprawdę wielkim przeludnieniem - Co ty na to ???.

~Do_barana_nizej (46.112. * .169) 26.05.2024 12:36
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

alexaalcocholik jak tam wypłata w rublach pasuje POwski trollu .

alexachililover 26.05.2024 12:08
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@Do_barana_nizej i po 8 latach nikogo nie posadzili? Za dużo TVRepublika ci weszło, to telewizja umysłowej biedy.

~Do_barana_nizej (5.173. * .76) 26.05.2024 11:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jest alexalcocholik z POwski Troll z Kaliningradu . Jak powiedział twój towarzysz Putin o Tusk . Nasz człowiek w Warszawie . Tusk w odpowiedzi trzeba zrobić reset z Rosją i poprawić relacje . Czy Tusk znów będzie się przytulać się do Putina na molo w Sopocie albo Sikorski będzie palił papierosa na balkonie z Ławrowem

alexachililover 26.05.2024 11:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@Bolek1973 powiedz pani Kloc, że Tobiszewski już w 2919 teroryzował rodzinę, pisała o tym prasa i niech nie udaje że nie wiedziała. Biskup interweniował, bo to przykładna katolicka rodzina i rozwodu nie było.

alexachililover 26.05.2024 11:34
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@Taaa sprawdzam czy czytasz:-)

~Bolek1973 (31.61. * .201) 26.05.2024 11:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wybór dla Śląska jest dość oczywisty: Izabela Kloc. Nie ma lepszej opcji.

alexachililover 26.05.2024 11:22
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Objektywny 26.05.2024 10:31

Premier Francji nie musiał na nim wymuszać niczego , ktoś kto mówi że nie wybiera się do Brukseli a potem zostawia Polskę i Polaków czy napewno jest ........ ??? Najgorsze jest jednak to że ktoś taki kogo Polacy wybrali i mu zaufali , robi tam za szat...... zamiast zadbać i zrobić coś dla naszego dobra i dobra swojego narodu !!!!!!....

~@MieszkaniecŚląska87 (89.151. * .31) 26.05.2024 09:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Brawo Izabela Kloc ! Dziękujemy za te słowa! Życzę zwycięstwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego!

~Zatkało_kako_lewaków_z_PO (5.173. * .76) 26.05.2024 09:20
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~DamianFiek (5.184. * .201) 26.05.2024 08:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Powinna Pani wygrać i robić dalej porządek w parlamencie europejskim!

~KapiasOk (5.184. * .201) 26.05.2024 08:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dobrze Pani zrobiła!
Wielka brawa Pani Izabelo

~Janosik62 (5.184. * .201) 26.05.2024 08:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Popieram Panią Izabelę!

~Normalny1 (91.204. * .132) 25.05.2024 23:31
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Najkrótszy komentarz dla pisiorow... głupi lud to kupi...dziś wasz idol co to powiedział jest na listach do europarlamentu,kradli,kłamali a wy dalej ich wybieracie...patrz taśmy w sprawie ziobrystow..

~super8gwiazdek (82.212. * .6) 25.05.2024 20:39
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Pijak (5.173. * .240) 25.05.2024 19:32
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~super8gwiazdek (82.212. * .6) 25.05.2024 19:07
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

To jest pissi standard.
W tej partii urzeduja najgorsze kanalie i guzik mnie obchodzi, ze jedna kanalia potepia druga.

~Nie_jestem_z_PO_ani_z_PiS (155.133. * .96) 25.05.2024 17:36
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Brawo_Iza (195.225. * .216) 25.05.2024 14:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pani Poseł jako jedyna z PiS ma jaja!!!

~To_sem_ja (37.248. * .0) 25.05.2024 10:51
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Różnica między pisiorami a platfusami jest taka, że ci pierwsi potrafią przyznać się do błędu i usuwają zepsute jednostki ze swoich szeregów.
Ci drudzy? Dyrektywa Neumanna: jesteś z nami, włos ci z głowy nie spadnie... (ostatnio np. problemy z nagłośnieniem...).
A że mają prawie wszystkie duże merdia, to propaganda skutecznie pierze mózgi polskojęzycznym lemingom.
Kolejny przykład faktu, że pis to mniejsze zło od maf... peło (i całego lewactwa "z lewej strony").

~Spain (193.105. * .63) 24.05.2024 22:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

kto jeszcze głosuje na tych pisowskich chamów typu czarnek,wojcik?

~normalny1 (91.204. * .132) 24.05.2024 22:28
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~TuskGdzieBenzynaPO5zl (46.204. * .21) 24.05.2024 21:09
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~karpat (188.137. * .64) 24.05.2024 21:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wszystkie PiSowce takie same - buta, pycha, prostactwo, hipokryzja, egoizm to cechy każdego polityka PiS.

~pis (46.134. * .165) 24.05.2024 20:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

buta ,chamstwo i zlodzejstwo to wizytówka Pisiorów !!!!

~Donaldinio (46.112. * .159) 24.05.2024 18:45
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jak sobie tylko przypomnę Kierwińskiego PO używkach w czasie pracy masakra

~Polot (89.174. * .113) 24.05.2024 18:42
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Cały pis jaja sobie robią z ludzi tak jak dzisiaj kaczor na komisji
Kiedy pytam wreszcie ich rozliczycie i pójdą siedzieć za te całe zło i podzielenie społeczeństwa bo to nic innego jak rozbiór państwa z którego najbardziej się ruskie cieszą