Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pijany ojciec "opiekował się" w parku córką, pił alkohol i planował prowadzić auto

Mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji świadków, którzy widzieli, jak "opiekuje się" córką, popijąc przy tym alkohol. Rozwój wydarzeń sprawił, że obserwujące sytuację kobiety musiały zdecydowanie zareagować.

Pijany ojciec "opiekował się" w parku córką, pił alkohol i planował prowadzić autopolicja, ilustracyjne
Mundurowi w trakcie dalszych czynności sprawdzą, czy mężczyzna naraził dziecko na niebezpieczeństwo.

Pijany ojciec opiekował się córką na placu zabaw. Sam też się nieźle bawił, racząc się trunkiem. Widząc sytuację, świadkowie skontaktowali się z jastrzębską policją.

- Do zdarzenia doszło w czwartek (23.05.), po 18:50 dyżurny otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który "opiekując się" dzieckiem, spożywa alkohol i dziwnie się zachowuje - przedstawia sprawę oficer prasowa jednostki, st. asp. Halina Semik.

To, co działo się dalej, zmusiło obecne w tym miejscu kobiety, do zdecydowanej reakcji. Ojciec i córka poszli do samochodu, do którego mężczyzna włożył hulajnogę. Chociaż wcześniej pił alkohol, zdawało się, że szykował się do odjazdu.

- Panie nie pozwoliły mieszkańcowi powiatu wodzisławskiego wsiąść do pojazdu i zadzwoniły na numer alarmowy. Mężczyzna przed przyjazdem mundurowych oddalił się do parku, jednakże mundurowi szybko go tam namierzyli i przebadali na stan trzeźwości - dodaje st. asp. Halina Semik.

Wynik był jednoznaczy, alkomat wskazał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejsce przybyła mama 7-letniej dziewczynki, która się nią zaopiekowała. Mundurowi w trakcie dalszych czynności sprawdzą, czy mężczyzna naraził dziecko na niebezpieczeństwo.

- Każdy z nas powinien mieć świadomość, że pijani rodzice czy opiekunowie stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka. Jeśli widzimy dzieci, które znajdują się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu, należy od razu zgłosić taką sytuację policjantom - podkreśla rzecznik jastrzębskiej komendy.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, o. sqx

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Satrszy_Antyperspirant (185.120. * .23) 25.05.2024 11:11

No i co? I giewno z tego wynika i facet nic z tego nie będzie miał. Panie się za bardzo pośpieszyły z bezpośrednią interwencją bo miały zadzwonić na policję i pozwolić typowi chociaż wsiąść do samochodu i odpalić go to przynajmniej pozbył by się prawa jazdy.

~Fanswd (46.134. * .67) 24.05.2024 16:14

Co za konfitury i kable

~perfektmen (89.79. * .229) 24.05.2024 15:29

Gratuluję paniom. A patologię tępić bez litości i bez gadania o jakiejś POprawności POlitycznej, tfu!