Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prognoza pogody na Boże Ciało. Jaki będzie długi weekend?

Zbliżamy się do przełomu maja i czerwca, który przyniesie długi weekend przypadający w Boże Ciało. Jaka pogoda zapowiada się w tym okresie, czy będzie gorąco i pogodnie, a może chłodno i deszczowo?

Prognoza pogody na Boże Ciało. Jaki będzie długi weekend?Justyna Koniszewska
W nadchodzącym tygodniu nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze z południa. Na zdjęciu kadr z procesji Bożego Ciała w Wodzisławiu Śl.

W nadchodzącym tygodniu nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze z południa, tylko początkowo (w poniedziałek i wtorek) na wschodzie Polski przeważać będzie pogoda słoneczna i sucha za sprawą pogodnego wyżu znad Rosji. Każdego dnia wystąpią miejscami przelotne opady deszczu i burze, także z gradem. Pogodę będą kształtowały słabo gradientowe układy niskiego ciśnienia utrzymujące się nad Europą Środkową.

Dziś (27.05) pogodnie we wschodniej połowie kraju. Na zachodzie i miejscami w centrum zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie z gradem. Wysokość opadów może sięgać 20-35 mm, a porywy wiatru 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie na ogół od 24°C do 29°C, nad morzem i w rejonach podgórskich około 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Jutro (28.05) na ogół pogodnie we wschodniej połowie kraju. Tam tylko lokalnie słaby przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, miejscami z gradem. Wysokość opadów do 15-25 mm, a na północy do 40 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 24°C do 29°C, na zachodzie i w rejonach podgórskich od 18°C do 21. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, podczas burz w porywach do 70 km/h, na północy do 90 km/h, południowo-wschodni i wschodni, na zachodzie kraju skręcający na zachodni.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. W centrum i we wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Na zachodzie więcej rozpogodzeń i tylko lokalnie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 20°C, 23°C na zachodzie do 25°C, 28°C w centrum i na wschodzie, nad morzem i w rejonach podgórskich od 15°C do 18°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, na wschodzie przeważnie wschodni, na pozostałym obszarze z kierunków zachodnich przechodzący w zmienny. Podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 22°C do 27°C, chłodniej nad morzem i miejscami w rejonach podgórskich, od 16°C do 19°C. Wiatr słaby, na północy i wschodzie okresami umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 22°C na zachodzie do 26°C na wschodzie, w rejonach podgórskich około 19°C, nad morzem od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich, na południu także z południa. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Miejscami, głównie na południowym wschodzie kraju burze z gradem. Temperatura maksymalna od 22°C na zachodzie do 28°C miejscami w centrum i na wschodzie, na Przedgórzu Sudeckim około 21°C, a na Półwyspie Helskim około 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na wschodzie i południu miejscami burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 24°C do 28°C, na Wybrzeżu i w rejonach podgórskich około 22°C, a na Helu najchłodniej, około 17°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, przeważnie południowy i południowo-zachodni, tylko na Pomorzu nad morzem północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wili 27.05.2024 12:20

Specjalista od prognozy pogody na wczoraj