Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

57-latek zginął w wypadku w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]

Kryminalni z Jastrzębia-Zdroju, pod nadzorem jastrzębskiej prokuratury, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął 57-letni mężczyzna.

57-latek zginął w wypadku w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]KMP Jastrzębie-Zdrój
Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, przez kilka godzin pracowali policjanci oraz pozostałe służby.

Mężczyzna zginął na miejscu zdarzenia

Do zdarzenia doszło w niedzielę (26.05.) po 3.30 w Jastrzębiu-Zdroju. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 57-letni kierujący osobowym suzuki, jadąc aleją Ludwika Piechoczka, w rejonie skrzyżowania z ulicą Olszową stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, uderzył w drzewo, po czym po dachowaniu kolejny raz uderzył w drzewo.

W wyniku odniesionych obrażeń 57-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju poniósł śmierć. Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, przez kilka godzin pracowali policjanci oraz pozostałe służby. Szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu.

Policja przypomina najważniejsze zasady

Kierowcy powinni pamiętać o tym, że wyjeżdżając na drogę, ponoszą odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i za innych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie, nadmierna prędkość czy lekceważenie przepisów, mogą zakończyć się tragicznie.

Bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana nie tylko do panujących warunków na drodze, ale również do własnych umiejętności.

- Niechronionych uczestników ruchu drogowego prosimy, aby nie wchodziili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu, gdzie piesi mają pierwszeństwo, należy upewnić się, czy kierujący zdąży wyhamować, stosując zasadę ograniczonego zaufania - podkreśla jastrzębska policja.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swojej widoczności. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się po słabo oświetlonej drodze, będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ochiojko (95.164. * .98) 29.05.2024 13:43

~Lol202020 (46.204. * .6)
To raczej kolejny przykład że policja udaje ślepców, nie widzi pędzących SETKĄ w mieście!

~Lol202020 (46.204. * .6) 29.05.2024 10:21

I mamy kolejny przykład że w tym miejscu powinny być zainstalowane światła, dlaczego UM podchodzi tak lekceważąco do bezpieczeństwa mieszkańców?