Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wysadzili bankomat i włamali się do placówki banku w Godowie [ZDJĘCIA]

W nocy (29.05.) doszło do włamania do bankomatu i placówki bankowej znajdującej się w Godowie.

Wysadzili bankomat i włamali się do placówki banku w Godowie [ZDJĘCIA]fot. Czytelnik
Na miejscu trwają intensywne czynności policjantów - przekazała oficer prasowa komendy, asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Włamanie do bankomatu i placówki bankomatowej

Sprawcy użyli środków wybuchowych bądź innej metody, która doprowadziła do wybuchu. Siła eksplozji zniszczyła bankomat. Zniszczona jest także część budynku znajdującego się przy ulicy 1 Maja w Godowie. W środę w nocy (29.05.), przed 3:00, wodzisławska policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu.

- Zostaliśmy powiadomieni, że doszło do włamania do bankomatu i placówki bankowej. Na miejscu trwają intensywne czynności policjantów - przekazała oficer prasowa komendy, asp. szt. Małgorzata Koniarska. - Sprawcy, dostali się do wnętrza bankomatu poprzez wysadzenie jego obudowy - dodaje rzecznik.

Policjanci zwracają się również z apelem do mieszkańców o każdorazowe powiadamianie służb w przypadku niepokojących sygnałów z okolic bankomatów bądź placówek bankomatowych.

Na miejscu, jak powiedział nam rzecznik wodzisławskiej PSP, Sebastian Bauer, byli także wodzisławscy strażacy, ich działania polegały na zabezpieczeniu terenu.

Skradziono kasetki z gotówką

Wodzisławska policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu od agencji ochrony.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że sprawcy po wysadzeniu obudowy bankomatu dokonali kradzieży kasetek z gotówką. Ponadto poprzez wyłamanie ram okiennych dostali się do wnętrza placówki bankowej - informuje oficer prasowa wodzisławskiej policji, asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Na miejscu przestępstwa trwają intensywne czynności śledczych. Wodzisławscy policjanci ustalają okoliczności włamania do bankomatu i placówki bankowej.

Placówka banku tymczasowo nieczynna

Urząd gminy w Godowie, który ma siedzibę w tym samym budynku, poinformował, że od dziś do odwołania placówka Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu-Zdroju, będzie nieczynna.

- Placówka została zamknięta z powodu włamania, do jakiego doszło nocą 29 maja. Nieczynny jest również bankomat - napisano w komunikacie na stronie urzędu.

W tej chwili trudno określić, kiedy oddział wznowi działalność. Pomieszczenia urzędu nie zostały zniszczone, urząd działa normalnie.

Komunikat o zamknięciu placówki do odwołania wydał także Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu-Zdroju.

- Przyczyną zamknięcia placówki jest włamanie do bankomatu, jakie miało miejsce 29 maja b.r. w godzinach nocnych. W wyniku włamania został uszkodzony bankomat oraz lokal, w którym funkcjonuje placówka. Najbliższa placówka Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu-Zdroju na terenie gminy Godów znajduje się w Skrzyszowie przy ul. Powstańców 11 (budynek Ośrodka Kultury) - czytamy na stronie banku.

Skontaktowaliśmy się z Krzysztofem Rodziewiczem, prezesem Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu-Zdroju.

Bardzo przykra dla nas sytuacja. Nocą doszło do włamania do bankomatu, w wyniku czego zniszczone zostało urządzenie i cały lokal. Na razie nie jesteśmy w stanie oszacować strat. Całe szczęście, że nikomu nic się nie stało. Przedmiotem włamania były środki zgromadzone w bankomacie. Będziemy starali się jak najszybciej przywrócić ten lokal do użytku - zapewnił prezes Krzysztof Rodziewicz.

Na razie nie wiadomo, jaka kwota została skradziona. Na miejscu działania operacyjne prowadzi policja.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wicenty (89.64. * .209) 30.05.2024 13:52
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~rfdsegr (154.47. * .197) 30.05.2024 11:23

na pewno pisowcy

~cep (87.239. * .150) 29.05.2024 13:57

sąsiedzi zza miedzy?

~MariuszZzielonej (87.239. * .206) 29.05.2024 12:17

Będziemy ich utrzymywać i naprawiać szkody po naszy braciach jak to nazwał kiedyś jeden z polityków.

~@Lol202020 (91.225. * .180) 29.05.2024 11:18

Raczej z południa.

~Lol202020 (46.204. * .6) 29.05.2024 11:06
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Lol202020 (46.204. * .6) 29.05.2024 10:19

Nikt nic nie słyszał ? Nikt nie Nie wie? Ile pieniędzy zostało skradzionych ? Moim zdaniem kilka milionow, pieniądze pewnie byly ubezpieczone.

~Olsen (147.161. * .181) 29.05.2024 10:11

Drabina to widać pełna profeska. Z jakieść ambony nakosili, pewnie złapała ich fotopułapka, ciekawe jaki będzie finał śledztwa.