Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Migasz? Bez obaw – Koleje Śląskie też

Specjalnie dla podróżnych posługujących się językiem migowym regionalny przewoźnik udostępnił bezpłatną usługę tłumacza języka migowego online.

Migasz? Bez obaw – Koleje Śląskie teżKoleje Śląskie

Migasz? Bez obaw – Koleje lskie te

Jak skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego? To proste – link znajduje się w prawym górnym rogu strony internetowej kolejeslaskie.pl i jest oznaczony ikoną dwóch dłoni. Kliknięcie uruchamia aplikację, pozwalającą na połączenie się z tłumaczem online i kontakt z pracownikami regionalnego przewoźnika we wszelkich sprawach związanych z podróżą Kolejami Śląskimi.

Rozmowa w czasie rzeczywistym

– Za pośrednictwem tłumacza Polskiego Języka Migowego możliwe jest połączenie z infolinią pasażerską, koordynatorem do spraw dostępności i sekretariatem Kolei Śląskich – wyjaśnia Maciej Pezdek, z Biura Prasowego Kolei Śląskich i dodaje: – Usługa jest dostępna również we wszystkich naszych kasach biletowych, Centrum Obsługi Pasażera i na pokładzie pociągów Kolei Śląskich. Jest bezpłatna i dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20.

Proces tłumaczenia odbywa się na zasadzie trójstronnej wideorozmowy pomiędzy pracownikiem obsługującym klienta, tłumaczem a osobą Głuchą. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnością słuchu mogą z niej korzystać kupując na przykład bilet w kasie regionalnego przewoźnika lub szukając informacji na temat połączeń kolejowych.

Co ważne z tego udogodnienia mogą skorzystać nawet osoby nie posiadające smartfona czy tabletu. – Pracownik Kolei Śląskich obsługujący klienta także może zainicjować połączenie z tłumaczem PJM za pośrednictwem smartfona służbowego – mówi Maciej Pezdek.

150 podróżnych w 2023 roku

Z tłumaczem języka migowego w Kolejach Śląskich można się łączyć od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. W 2023 roku z usług tłumacza skorzystało blisko 150 podróżnych.

Materiał partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].