Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Służba więzienna żegna kpr. Marcina Mizię, funkcjonariusza Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju

Kpr. Marcin Mizia, 28-latek z Jastrzębia-Zdroju, który stracił życie z powodu brutalnego pobicia przez trzech 16-latków, był funkcjonariuszem w zakładzie karnym.

Służba więzienna żegna kpr. Marcina Mizię, funkcjonariusza Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdrojuilustracyjne, freepik
28-latek miał przed sobą całe życie. Lekarzom nie udało się go uratować. Rodzina 28-latka zdecydowała o donacji jego organów.

Służba Więzienna żegna kpr. Marcina Mizię. W środę wieczorem na stronie jastrzębskiego więzienia pojawił się smutny wpis.

Z głębokim żalem informujemy o śmierci kpr. Marcina Mizi, funkcjonariusza Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju, który zmarł 12.06.2024 r. Jako funkcjonariusz cechował się rzetelnością, zaangażowaniem i oddaniem. Był życzliwym i uczynnym kolegą.

Funkcjonariusze wspominają także o wielkiej sportowej pasji 28-latka.

Marcin Mizia był pasjonatem sportu - od wielu lat grał w piłkę nożną. Był wychowankiem MOSiR-u w Jastrzębiu-Zdroju, aktualnie piłkarzem KS Spójni Landek. Ruch i aktywność sportowa były dla niego pasją, sposobem spędzania wolnego czasu.

Rodzinie i Bliskim Marcina składamy wyrazy współczucia oraz łączymy się w żalu.

Dyrektor oraz funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego Jastrzębie-Zdrój.

Kpr. Marcin Mizia zmarł na skutek ciężkiego pobicia, za które odpowie trzech nastolatków.

Nie żyje 28-latek z Jastrzębia-Zdroju skatowany przez 16-latków

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ANULOWANO (81.181. * .68) 15.06.2024 09:22
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~AMENUS (89.70. * .68) 14.06.2024 17:22

Najbardziej to jestem zaskoczony że przestępcy mają być sądzeni jaki nieletni, NIE oni powinni odpowiadać za zabójstwo zgodnie z KK bo w innym przypadku ktoś kto zechce kogoś zabić zleci za określone pieniądze młodocianemu twierdząc : dostaniesz wyrok do ukończenia pełnoletności i jesteś na wolności. i co?

~SamotnyWilk (130.41. * .250) 14.06.2024 17:01

"Spoczywaj w pokoju" a nie "odpoczywaj w spokoju", ehh, i tak szacun za dobre chęci.
Trudno dobrać odpowiednie słowa, nic życia nie przywróci. Nie wiem, czy można taką patologie resocjalizować. To w ogóle ciekawy temat dla socjologów, kiedy państwo powinno a kiedy nie sponsorować próbę zresocjalizowania zwyroli. A takie pytanie w prostej linii prowadzi do pytania o powrócenie kary śmierci.

~Julka23 (46.204. * .174) 14.06.2024 16:08

Faktycznie tak złego stanu państwa jak w tej chwili nie było od wielu lat .Panstwo jest teoretyczne nie działa .

~Jagisjdjdjxjdjdjjddjxjjx (89.25. * .74) 14.06.2024 10:00
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~bbbb (5.173. * .95) 13.06.2024 17:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~PartiaObciachu, a co wspólnego z tą tragiczną śmiercią ma jakakolwiek partia??? Nie mieszaj polityki z ludzką tragedią(bo jeden taki na grobach już zrobił karierę), a wszystkim wyjdzie to na dobre. Szczere współczucie dla rodziny i bliskich.

~winfryd (89.64. * .175) 13.06.2024 12:39
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Odważne_C_W_E_L_E (91.207. * .198) 13.06.2024 11:36

Młodociane patole nawet nie zwracają uwagi na to że kogś mogą zabić przez ciężkie pobicie a na dodatek pobili próbującą go bronić narzeczoną, to już k.... przechodzi ludzkie pojęcie.

~AAaaAa (89.64. * .91) 13.06.2024 10:32

Powinni odpowiadać jak dorośli za ten czyn.
Teraz sprawa potrwa. Będzie zbieranie materiałów, dowodów, swiadkow. Będą odwołania nieprzyznanie się do winy.
Współczuję rodzinie i narzeczonej. Muszą się trzymać bo z czymś takim trudno żyć. Byli młodzi, planowali życie, miał być ślub. Teraz nie ma nic.

~mysz (79.184. * .48) 13.06.2024 09:33

Brak słów. NIECH ODPOCZYWA W SPOKOJU WIECZNYM.

~RIP2024 (46.204. * .52) 13.06.2024 08:49
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem