Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szafiry i rubin na licytacji urzędu skarbowego. „Maleństwa” wyceniono na ponad 6 tys. złotych

Urząd Skarbowy w Tarnowskich Górach sprzedaje kamienie szlachetne w ramach licytacji. Do kupienia jest 6 korundów jest 5 szafirów i rubin. Kamienie są w bardzo dobrym stanie i posiadają certyfikaty.

Szafiry i rubin na licytacji urzędu skarbowego. „Maleństwa” wyceniono na ponad 6 tys. złotychUS w Tarnowskich Górach
- Do każdego z kamieni dołączono certyfikat laboratoryjny. Rzeczoznawca powołany przez urząd skarbowy ocenił stan kamieni jako bardzo dobry oraz potwierdził zgodność ich parametrów z certyfikatami - informuje  Michał Kasprzak - rzecznik prasowy urzędu. 

- Urząd Skarbowy w Tarnowskich Górach wystawił na sprzedaż szafiry i rubin. Kamienie mają łącznie kilka karatów, a ich wartość przekracza 6 tys. zł. Licytacja obędzie się w najbliższą środę 19 czerwca. Do sprzedaży trafiło pięć szafirów w różnych barwach oraz czerwony rubin. Szafiry mają masę nieco ponad 3 karatów, rubin waży 0,65 karata. To drobne minerały - ich średnica nie przekracza kilku milimetrów. Do każdego z kamieni dołączono certyfikat laboratoryjny. Rzeczoznawca powołany przez urząd skarbowy ocenił stan kamieni jako bardzo dobry oraz potwierdził zgodność ich parametrów z certyfikatami - informuje  Michał Kasprzak - rzecznik prasowy urzędu. 

Prosta licytacja

- Pierwsza próba sprzedaży odbędzie się 19 czerwca o godz. 10 w Urzędzie Skarbowym w Tarnowskich Górach. Pół godziny wcześniej będzie można obejrzeć towar. Wadium nie jest wymagane, zatem nie trzeba załatwiać żadnych formalności przed przystąpieniem do licytacji. Każdy, kto punktualnie stawi się w urzędzie, będzie mógł zaproponować cenę za sprzedawane przedmioty. Rzeczoznawca wycenił kamienie według stawki komisowej, czyli jak za towar pochodzący z rynku wtórnego. Pięć szafirów ma łączną wartość 3650 zł, a cena wywołania to ¾ tej kwoty (2740 zł). Za rubin trzeba zaproponować przynajmniej 1950 zł. Jego wartość to 2600 zł. Na stronie Urzędu Skarbowego w Tarnowskich Górach, w zakładce „Ogłoszenia/Obwieszczenia o licytacji” można zapoznać się z pełną opinią biegłego na temat kamieni, w tym z ich dokładnymi wymiarami - czytamy w informacji przesłanej przez rzecznika urzędu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Nxnxnxxj (87.239. * .206) 18.06.2024 06:45

Skąd US posiada kamienie szlachetne ?