Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejny sukces kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz" odnotowany przez jastrzębską policję

Dzięki reakcji świadka jastrzębscy policjanci zatrzymali 46-letniego kierującego, który zdecydował się na jazdę samochodem po alkoholu. Świadek, widząc, jak kierowca wypił alkohol i wsiadł do pojazdu, natychmiast o tym fakcie poinformowano mundurowych.

Kolejny sukces kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz" odnotowany przez jastrzębską policjępolicja, ilustracyjne
Dzięki szczegółowym informacjom zawartym w zgłoszeniu policjanci szybko namierzyli wskazany samochód.

W sobotę około 17:00 oficer dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał informacje, z której wynikało, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący jedzie samochodem nissan ulicą Przemysłową, kierując się w stronę ulicy Jagiełło. Świadek, widząc, jak kierowca spożywa alkohol, nie wahał się ani chwili i natychmiast powiadomił mundurowych.

- Dzięki szczegółowym informacjom zawartym w zgłoszeniu policjanci szybko namierzyli wskazany samochód. Następnym krokiem była kontrola stanu trzeźwości kierującego. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu - mówi st. asp. Halina Semik, oficer prasowa jastrzębskiej policji.

Zatrzymany wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

- Dziękujemy zgłaszającemu za zdecydowaną reakcję, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Dzięki przekazanej na czas informacji być może udało się zapobiec kolejnemu poważnemu zdarzeniu na drodze. Postawa, którą zaprezentował świadek, stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że takie zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia - podkreśla st. asp. Halina Semik.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PISlove (188.137. * .1) 18.06.2024 11:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

kierował się w stronę ulicy Jagiełły, a nie Jagiełło!!