Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolej na Beskidy, czyli kup bilet na pociąg Kolei Śląskich i ruszaj w góry z przewodnikiem

Ruszyła “Kolej na Beskidy”, czyli doroczna akcja Kolei Śląskich umożliwiająca pasażerom poznawanie atrakcji Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego w towarzystwie licencjonowanego przewodnika PTTK w cenie biletu na przejazd. Raz w miesiącu, w sobotę, od maja do października regionalny przewoźnik proponuje inną wycieczkę.

Kolej na Beskidy, czyli kup bilet na pociąg Kolei Śląskich i ruszaj w góry z przewodnikiemKoleje Śląskie
Kolejna wycieczka w ramach akcji "Kolej na Beskidy" już 6 lipca.

Kolej na Beskidy, czyli kup bilet na pocig Kolei lskich i ruszaj w góry z przewodnikiem

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia, który znajduje się na stronie kolejeslaskie.pl i kupić bilet na przejazd do wskazanej stacji, aby cieszyć się górskimi wędrówkami w towarzystwie przewodnika. To kolejna odsłona dorocznej akcji „Kolej na Beskidy”, w której Koleje Śląskie proponują sześć wycieczek.

Z przewodnikiem ze stacji docelowej

– Za nami majowa wycieczka na Łysą Górę i Magurkę Wilkowicką. Teraz trwają zapisy na 16-kilometrowy szlak z Ustronia do Wisły przez Czantorię. Jak w przypadku każdej z zaproponowanych na ten sezon tras przewodnik będzie czekał na turystów na stacji docelowej – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Trasy dla dzieci i seniorów

Przejście 16 kilometrów powinno zająć około siedmiu godzin. – Może wygląda to na pierwszy rzut oka na męczący dystans, ale tak nie jest. Zawsze dostosowuję plan wycieczki do potrzeb turystów: mają być atrakcyjne i niezbyt trudne. Z tej akcji w poprzednich latach korzystały rodziny z dziećmi i seniorzy. Wszyscy dali radę. Chodzi nam o to, aby dobrze spędzili czas w naszych pięknych górach – wyjaśnia Bogusław Bujok, przewodnik beskidzki.

Atrakcje aż do października

„Kolej na Beskidy” ruszy też 6 lipca, początek wycieczki w Milówce, a w planach przejście m.in. przez Halę Boraczą do Węgierskiej Górki. Z kolei 10 sierpnia na pasażerów Kolei Śląskich czeka propozycja wędrówki z Ustronia Polany do Wisły Uzdrowiska przez Trzy Kopce. 14 września zaplanowano najłatwiejszy z wybranych na ten sezon górskich szlaków – z Wisły Głębce do Wisły Dziechcinki przez Kubalonkę. Cykl zamknie wyjątkowa wycieczka po Bielsku-Białej 26 października.

– Tego dnia będę chciał pokazać turystom to piękne miasto. Między innymi dworzec kolejowy. W poprzednich latach podobnie zrobiliśmy w Cieszynie i Żywcu – mówi Bogusław Bujok.

Materiał partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].