Kajakowe wyzwanie. Z Jastrzębia (znowu) nad morze  

Dawid Wita i Grzegorz Sypniewski są znani z tego, że w ubiegłym roku dopłynęli kajakami z Jastrzębia nad Bałtyk. Swoją przygodę rozpoczęli na rzece Szotkówce. Także w tym roku jastrzębianie chcą dopłynąć nad morze. Jednak trasa ich...

Pomysł na wycieczkę. Wieża i ptasia wyspa 

Wraz z nadejściem wiosny wzrasta chęć wyjścia z domu. Może na początek warto rozejrzeć się po najbliższej okolicy. Czasami można natknąć się na prawdziwe perełki krajoznawcze. Na początek proponuję wybrać się nad Jezioro Goczałkowickie.

Mieszkańcy Bzia chcą mieć rowery miejskie 

Mieszkańcy Bzia już myślą o sezonie wiosenno-letnim i chcą, aby w ich sołectwie znajdowała się stacja rowerów miejskich. Sprawą zainteresował się radny Janusz Toborowicz. 

JASTRZĘBSKIE KOBIETY: Agnieszka Badach. VII lat drużyny „Kobiety na 5+” 

Rok temu przebiegła z koleżankami z drużyny maraton w Łodzi. Dla biegacza-amatora jest to najwyższy stopień wtajemniczenia, można powiedzieć absolut. Trudno w to uwierzyć, ale będąc młodą dziewczyną, niewiele miała wspólnego z bieganiem. Gdyby ktoś powiedział 20-kilkuletniej Agnieszce, że to stanie się jej drogą zawodową, może...

Przygotowania do Pływadeł 2023 ruszyły. Wymyśl hasło tegorocznej imprezy 

Pływadła, czyli impreza miłośników pływania na wszystkim, co się da, odbędzie się w czerwcu. Już teraz można szykować oryginalną łódź i zgłosić propozycję hasła tegorocznej imprezy. Można zdobyć nagrodę.

Kajakowe wyzwanie. Z Jastrzębia (znowu) nad morze  

Dawid Wita i Grzegorz Sypniewski są znani z tego, że w ubiegłym roku dopłynęli kajakami z Jastrzębia nad Bałtyk. Swoją przygodę rozpoczęli na rzece Szotkówce. Także w tym roku jastrzębianie chcą dopłynąć nad morze. Jednak trasa ich spływu będzie inna.

PTTK „Krokus” rozpoczął sezon turystyczny   

PTTK Koło „Korokus” Jastrzębie-Zdrój rozpoczęło nowy sezon turystyczny. W styczniu wyruszono do Wisły, aby w wiosenno-zimowej aurze delektować się pięknem Beskidu Śląskiego. Miał być kulig, ale jastrzębianie poradzili sobie z brakiem śniegu.

W krainie zamków i wina, czyli tuż za miedzą 

Kraina zamków i wina - to najlepsze określenie dla czeskich Moraw. Tej właśnie krainie było poświęcone spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Agnieszka Witczak podzieliła się swoimi doświadczeniami z podróży do tej bliskiej, choć może mało znanej części Europy.

Pomysł na wycieczkę - na Baranią Górę!  

Pod koniec listopada spadł pierwszy śnieg, nadając górom bajkowego oblicza. Dobrym pomysłem jest wypad na Baranią Górę, drugi pod względem wysokości szczyt Beskidu Śląskiego. Dzięki znajdującej się tam wieży widokowej można spojrzeć na rozciągającą się panoramę gór Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląsko-Morawskiego czy Tatr....

Rekordowy październik na katowickim lotnisku. "Takiego wyniku jeszcze nie było" 

Na wakacje... w październiku. "Po raz pierwszy w historii portu w dziesiątym miesiącu roku przekroczona została granica czterystu tysięcy pasażerów" - przekazuje Piotr Adamczyk z biura prasowego Lotniska im. Wojciecha Korfantego. Jakie kierunki najczęściej wybierali pasażerowie?

Pomysł na wycieczkę - Lysa Hora - Łysa Góra  

To najwyższy szczyt Beskidu Śląsko-Morawskiego, mający 1 323 m n.p.m., jest doskonale widoczny z Jastrzębia-Zdroju oraz innych miast naszego regionu. Czeska Łysa Hora (Łysa Góra), bo o niej mowa, stała się celem wycieczki PTTK koło „Krokus”. Ponad 50 osób wyruszyło w listopadową niedzielę na górską wycieczkę.

XVIII Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki. Podążać za marzeniami   

Tegoroczny Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki trwał cztery dni. Przez ten czas uczestnicy podróżowali po całym globie. Doświadczyli wielu krajobrazów i kultur. Spotkania uzmysłowiły wszystkim, jak piękny, zadziwiający i różnorodny jest świat.

Zagłosuj na Festiwal Górnej Odry   

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. W plebiscycie bierze udział impreza organizowana przez nasz region – Festiwal Górnej Odry. O tym, kto zwycięży, zdecydują internauci w głosowaniu.

Światowy Dzień Turystyki w Jastrzębiu-Zdroju  

Światowy Dzień Turystyki przypadający na 27 września miał także swoją jastrzębską odsłonę. W tym dniu odbył się spływ rzeką Szotkówką oraz konkursy o tematyce turystycznej. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Turystyka i Rekreacja, a włączyli się w nie członkowie Stowarzyszenia „Z Korfantym” w przyszłość...”...

Jastrzębie przygotowuje się na Światowy Dzień Turystyki 

27 września Jastrzębie-Zdrój przygotuje atrakcje w związku ze Światowym Dniem Turystyki. Światowy Dzień Turystyki będzie okazją do odkrywania i poznawania na nowo miejsc turystycznych w Jastrzębiu.  

Pomysł na wycieczkę - z Kolejami Śląskimi w Beskid Makowski 

Podróż linią S51 nie musi oznaczać jedynie wycieczki w Tatry. Proponujemy Wam wypad w Beskid Makowski, gdzie dotrzecie linią komunikacyjną Kolei Śląskich, prowadzącą z Katowic do Zakopanego!