Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

23 września Koleje Czeskie zapraszają do wspólnego świętowania w Bohumínie

W dniu 23 września br. w Bohumínie zorganizowany zostanie Dzień Kolei Czeskich. Z tego tytułu czeski przewoźnik przygotował szereg atrakcji, na które zaprasza wszystkich pasażerów- także z Polski. Koleje Śląskie przypominają, że od 11 czerwca 2023r. powróciły zawieszone na czas pandemii połączenia kolejowe do Bohumína. Warto skorzystać z możliwości uczestnictwa w świętowaniu wspólnie z Kolejami Czeskimi, z wykorzystaniem połączenia Bohumín-Chałupki-Bohumín, oferowanego przez śląskiego przewoźnika.

23 września Koleje Czeskie zapraszają do wspólnego świętowania w BohumínieKoleje Śląskie
Na dzień otwarty Kolei Czeskich w Bohuminie zaprasza również śląski przewoźnik - Koleje Śląskie.

23 września Koleje Czeskie zapraszają do wspólnego świętowania w Bohumínie

A jak Koleje Czeskie zachęcają do wspólnego świętowania? - Odwiedźcie światy historii, postępu i rozrywki. Ze stacji Bohumín będą odjeżdżały specjalne pociągi prowadzone trakcją parową. Swój tabor będą tu prezentowały nie tylko Koleje Czeskie (České dráhy), ale również spółki z grupy ČD i kontrahenci, np. ČD Cargo, LokoTrain i inni. Całodzienny program zakończy wyjątkowe widowisko pełne nie tylko historycznych pereł kolei - zachęcają organizatorzy. 

Harmonogram obchodów 23 września przedstawia się następująco:

8:00 Rozpoczęcie wydarzenia na placu T. Masaryka w Bohumínie

9:00 Otwarcie terenu wydarzenia

9:30 – 10.00 Oficjalne rozpoczęcie (scena przy obrotnicy)

10:00 – 11:00 Pierwsze oprowadzanie z prezentacją taboru na obrotnicy

12:00 – 13:00 Drugie oprowadzanie z prezentacją taboru na obrotnicy

14:00 – 15:00 Trzecie oprowadzanie z prezentacją taboru na obrotnicy

17:00 Koniec programu w lokomotywowni

18:00 Koncert Janka Ledeckiego na placu T. Masaryka

19:30 Otwarcie terenu dla wejścia na widowisko nocne

20:00 Nocne widowisko kolejowe (teren obrotnicy)

Świat historii to wystawa najpiękniejszych lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych. Nie zabraknie przejazdów parowozami i pociągami specjalnymi. Świat postępu jest reprezentowany przez nowoczesny tabor Kolei Czeskich (ČD), spółek z grupy ČD i kontrahentów. W rejonie hali utrzymania będzie można zobaczyć tabor współczesnej produkcji.

Świat rozrywki już tradycyjnie zaoferuje bogaty program towarzyszący dla rodzin z dziećmi. Ci najmniejsi odwiedzający znajdą tu wiele atrakcji do gry i zabawy. Spotkacie tu również Elfika – maskotkę Kolei Czeskich (ČD). Jak zawsze nie zabraknie warsztatów kreatywnych, dmuchańców, malowania twarzy i innych atrakcji dla najmłodszych miłośników kolei.

- Nie możecie przegapić wyjątkowego widowiska świetlnego pełnego historycznego taboru na terenie lokomotywowni Bohumín. Rozpoczęcie 23 września o godzinie 20:00 na obrotnicy w świecie historii. Zaprezentowanych zostanie ponad dziesięć nie tylko historycznych eksponatów w specjalnie przygotowanym oświetleniu scenicznym podkreślonym odpowiednią muzyką. W ramach prezentacji wszystkie pojazdy zostaną dokładnie omówione wraz z wieloma ciekawymi faktami i muzyką tematyczną - zapowiadają organizatorzy. 

Materiał partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].