Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koleje Śląskie największym organizatorem ferii zimowych w regionie!

Blisko 113 tys. dzieci i młodzieży skorzystało z przejazdów pociągami Kolei Śląskich za złotówkę. Specjalna promocyjna oferta obowiązywała w czasie ferii zimowych w województwie śląskim – od 27 stycznia do 11 lutego i była inicjatywą marszałka Jakuba Chełstowskiego. Najwięcej młodych ludzi wybrało podróż pociągiem do Krakowa i Bielska-Białej.

Koleje Śląskie największym organizatorem ferii zimowych w regionie! Koleje Śląskie
Od 27 stycznia do 11 lutego Koleje Śląskie sprzedały aż 112 792 biletów za złotówkę.

Koleje Śląskie największym organizatorem ferii zimowych w regionie!

Z blisko 113 tys. przewiezionych pasażerów w wieku od 4 do 18 lat (młodsi pasażerowie zawsze jeżdżą pociągami za darmo), Koleje Śląskie stały się największym organizatorem zimowego wypoczynku w regionie. Wypoczynku, który zimowym był tylko z nazwy. Dodatnie temperatury i deszczowa aura pokrzyżowały plany wielu rodzinom.

Kierunek zwiedzanie

Od 27 stycznia do 11 lutego Koleje Śląskie sprzedały aż 112 792 biletów za złotówkę. – Dzięki promocji ułatwiliśmy najmłodszym tanie podróżowanie w trakcie ferii zimowych, które pod względem pogodowym pozostawiały wiele do życzenia. Statystyki poszczególnych linii obsługiwanych przez Koleje Śląskie pokazują, że to był strzał w dziesiątkę, bo mieszkańcy województwa śląskiego wykorzystali słotę na zwiedzanie Krakowa, Bielska-Białej czy Częstochowy – wylicza Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Kraków wybierany najchętniej

Najwięcej biletów za złotówkę sprzedano w relacji Katowice – Kraków – Katowice (5,2 tys.). Popularna była też Bielsko-Biała – na trasie do klimatycznego miasta u stóp Beskidów sprzedano niespełna 4 tys. biletów. – Wielu z naszych najmłodszych pasażerów wybierało też Częstochowę, Gliwice, Katowice i Rybnik. To była doskonała promocja Kolei Śląskich i transportu publicznego. Za podróż trzeba było zapłacić symboliczną złotówkę, aby w zamian dostać szybką i wygodną podróż w wymarzone miejsce lub… wiele miejsc – bo każdy młody człowiek mógł kupić tyle biletów, ile dusza zapragnie – mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Tańsza podróż dla całych rodzin

Wielu najmłodszych podróżowało z rodzicami. Ci także mogli liczyć na zniżkę, która jest w ofercie Kolei Śląskich cały czas. To oferta specjalna „Rodzina” pozwalająca na zakup biletów z 30-proc. rabatem rodzicom dzieci do lat 16.

Materiał partnera

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jastrzębianin (83.31. * .76) 19.02.2024 19:16

Może nie mamy jeszcze kolei, ale za to połączenia autobusowe są super ogarnięte.

~RudyPies (89.64. * .92) 19.02.2024 15:23

A Co Na To Anna Hetman z PO??
I jej kompan POseł z Jastrzębia-Zdroju czy oni wiedzą ,że w tym mieście nie ma torów i KOleji pasażerskiej!!!

~menel (89.64. * .159) 18.02.2024 20:11

Szczególnie masa dzieci i młodzieży z Jastrzębia Zdroju skorzystało z przejazdów pociągami Kolei Śląskich za złotówkę, a może i nawet dobrze że nie mogli skorzystać bo by pewnie nie wrócili.