Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rzecznicy Kolei Śląskich opowiedzieli o nowościach i zmianach

Podczas ostatniego śniadania prasowego rzecznicy Kolei Śląskich opowiedzieli o zmianach i ułatwieniach dla podróżnych, jakie śląski przewoźnik uruchomił w ostatnim czasie. 

Rzecznicy Kolei Śląskich opowiedzieli o nowościach i zmianach
O nowościach i udogodnieniach opowiedzieli Maciej Zaremba i Aldona Węgrzynowicz.

Rzecznicy Kolei Śląskich opowiedzieli o nowościach i zmianach

Informacje o zgubach

Zgubiłeś rzeczy w pociągu i nie wiesz, jak je odnaleźć? Koleje Śląskie uruchamiają specjalny profil na facebooku, który pomoże podróżnym w odnalezieniu przedmiotów pozostawionych w czasie podróży w pociągu. Nowy profil będzie działał w obie strony- trochę w formule „ spotted”. Podróżni będą mogli wysłać do administratora informację o zagubionych przedmiotach. W drugiej opcji Koleje Śląskie będą publikowały informację o rzeczach, które zostały znalezione w pociągach, zanim zostaną one przekazane do właściwych podmiotów.

Ruszyli do Bohumina

Przypominamy, że na wniosek podróżnych Koleje Śląskie od 11 czerwca br. uruchomiły trzy pary połączeń kolejowych w relacji Bohumin – Chałupki – Bohumin, które dają dostęp do głównych połączeń czeskiej sieci kolejowej. Na razie podróżni podróżują czeskim taborem, lecz obsługę maszynistów zapewniają Koleje Śląskie. Według szacunków, pierwszy etap powrotu Kolei Śląskich do Bohumina to koszt ok. 300 tys. zł.

Z kolei od 10 grudnia 2023r. Koleje Śląskie planują uruchomić pięć par połączeń dziennie relacji Katowice-Bohumin-Katowice, w tym przypadku własnym taborem.

Zadbajmy o bezpieczeństwo 

Stałe monitorowanie zdarzeń kolejowych wykazuje, że najwięcej niebezpiecznych zdarzeń ma miejsce na obszarach przejazdów kolejowo-drogowych. - Ich główną przyczyną jest nieprawidłowa postawa kierowców pojazdów drogowych, którzy łamią przepisy ruchu drogowego i wjeżdżają na przejazd w momencie, kiedy jest to zabronione przez migającą sygnalizację oraz opuszczające się rogatki. Apelujemy o zachowanie ostrożności - informuje Aldona Węgrzynowicz, rzecznik prasowa Kolei Śląskich. 

Koleje Śląskie apelują także do rodziców, by zwrócili oni uwagę na to, w jaki sposób ich nastoletnie pociechy spędzają wolny czas. - Niestety ze statystyk wynika, że wakacje są czasem wzrastającej liczby aktów wandalizmu, który dotyczy także taboru Kolei Śląskich. Obrzucanie pociągów kamieniami, pozostawianie kamieni na torach czy „dzieła” grafficiarzy wciąż stanowią problem, z którymi borykają się przewoźnicy kolejowi - podkreśla Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. 

Materiał partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].