Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kajakowe wyzwanie. Z Jastrzębia (znowu) nad morze

Dawid Wita i Grzegorz Sypniewski są znani z tego, że w ubiegłym roku dopłynęli kajakami z Jastrzębia nad Bałtyk. Swoją przygodę rozpoczęli na rzece Szotkówce. Także w tym roku jastrzębianie chcą dopłynąć nad morze. Jednak trasa ich spływu będzie inna.

Kajakowe wyzwanie. Z Jastrzębia (znowu) nad morze
Dawid Wita i Grzegorz Sypniewski chcą dopłynąć Wisłą nad Bałtyk. Fot. www.zrzutka.pl

Dawid i Grzegorz dopłynęli nad Bałtyk trasą: Szotkówka - Olza - Odra. W tym roku także czeka ich challenge. Chcą również dotrzeć nad morze, ale inną trasą. Jest to jak najbardziej możliwe. Zaczynają na rzece Pszczynce, wpadającej do Wisły i tak osiągną cel. Planowany termin startu to 24 czerwca.

Można finansowo wesprzeć wyprawę

Na portalu zrzutka.pl założono zbiórkę pieniędzy, która pomoże wodniakom zrealizować swoje marzenie.  Kajakarze liczą na odzew, gdyż wyprawa największą rzeką Polski jest kosztowna.

- Jesteśmy już po wystawie, podczas której ogłosiliśmy kolejną "wielką" wyprawę. W tym roku, w ostatni weekend czerwca, ruszamy z Jastrzębia-Zdroju rzeką Pszczynką i dalej Wisłą nad morze. Odpaliliśmy zrzutkę, która jest bardziej ofertą z gadżetami niż zrzutką. Kliknij i wybierz coś dla siebie, w ten sposób wspierając nasze przedsięwzięcie - zachęcają Dawid i Grzegorz.

Jakie gadżety można zdobyć, wspierając wyprawę?

List w butelce (20 zł). Butelka wrzucona do Bałtyku, w której będzie znajdował się list z informacją o challenge'u oraz lista osób wspierających. Jeśli zdecydujecie się na tę nagrodę, nie zapomnijcie napisać swojego imienia i nazwiska lub ksywy, które znajdzie się w liście.  Magnes pamiątkowy (35 zł)  z Jastrzębskiego Challenge z podpisami uczestników. Koszulka termoaktywna z logo wyprawy (90 zł). Kurtka typu softshell z nadrukiem i logo (250 zł).

Można też zostać sponsorem wyprawy za jedyne 500 zł lub tytularnym sponsorem wyprawy (1 tys. zł). Sponsor tytularny otrzymuje ponadto koszulkę termoaktywną i softshell. Logo sponsora znajdzie się na koszulce wyprawowej uczestników.

 

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kajakarz (46.134. * .178) 22.01.2023 22:18

Kimii i Miia mimo, że zmieniłaś nick to IP zostało to samo. Mi się nie kojarzył nasz wyczyn z ekologią, nawet słowem o tym nie wspominałem. Nie wiem, czy wiesz, ale raczej nie, produkujesz roszcznie ok. 400 kg śmieci i jakieś 8 ton CO2 i to ci nie przeszkadza?

~Kajakarz (46.134. * .178) 22.01.2023 22:05

Do Anka_pisanka żaden wyczyn? Skoro tak to połyń, bo to żaden wyczyn.

~Miia (188.137. * .108) 21.01.2023 00:05

Szkoda, że jeden z panów zapraszał na wernisaż jadąc samochodem. A mnie się ich wyczyn kojarzył wcześniej z ekologią.

~TowarzyszSekretarz (154.47. * .22) 20.01.2023 16:29

"List w butelce (20 zł). Butelka wrzucona do Bałtyku"

Jakby malo smieci w morzach plywalo.
Kretynski pomysl.

~Pył (89.25. * .86) 20.01.2023 11:10

"za jedyne 500 zł" xD

~Kimii (188.137. * .108) 20.01.2023 10:41

można już wrzucać butelki do Bałtyku?

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 20.01.2023 08:54

Płynąć z prądem to żaden wyczyn.
Sukcesem byłaby trasa odwrotna, czyli z Bałtyku do J-bia m.in. Szotkówką.