Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jesienno-zimowe pomysły na wycieczkę z Kolejami Śląskimi

Jak podróżować, to tylko z Kolejami Śląskimi. Jakie propozycje na wycieczki w odkrywaniu malowniczego Śląska przygotował przewoźnik na sezon jesienno-zimowy?

Jesienno-zimowe pomysły na wycieczkę z Kolejami ŚląskimiUMWS
Katowicki jarmark świąteczny to jedno z miejsc, do których łatwo można dojechać z Kolejami Śląskimi.

Jesienno-zimowe pomysły na wycieczkę z Kolejami Śląskimi

Kolej na historię - dlaczego do Wisły lepiej jechać pociągiem?

W 1933 roku pierwszy pociąg wjechał na stację w Wiśle Głębcach, co znacząco zmieniło doświadczenie turystów górskich. Kiedy turysta wysiadł już na stacji w Węgierskiej Górce i wspiął się na Baranią Górę, mógł stamtąd zejść do stacji w Wiśle Głębcach lub podjąć decyzję o dłuższej górskiej wędrówce, prowadzącej aż do Wisły. Jak to wyglądało wcześniej? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie, oglądając film:

Świąteczny jarmark w Katowicach już zaprasza

Śnieg przyprószył i od razu poczuliśmy świąteczną atmosferę! To doskonały moment, żeby wybrać się do Katowic na Jarmark Bożonarodzeniowy. Wszystkie atrakcje zlokalizowane są zaledwie kilka minut od dworca kolejowego, więc warto wybrać się tu pociągiem.
Na zamek do Sosnowca
Zamek Sielecki w Sosnowcu swoją historią sięga w odległą przeszłość. Dzięki badaniom archeologicznym okazało się, że jego początki tkwią w średniowieczu. Przez wieki budowla zmieniała właścicieli, funkcje, była dewastowana i przebudowywana. Obecnie w zamku mieści się Sosnowieckie Centrum Sztuki.
Więcej ciekawych propozycji wycieczek z Kolejami Śląskimi znajdziecie m.in. na fanpage Koleje Śląskie w portalu Facebook

Materiał partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].