Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Spływ kajakowy sposobem na upały [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ostatnio padają rekordy temperatur, które nieco zaskakują we wrześniu. Dobrym sposobem na ochłodę jest spływ kajakowy rzeką Szotkówką.  Przy okazji można poznać mniej znane okolice miasta Jastrzębie-Zdrój. Uczniowie „Korfantego” właśnie na kajakach spędzili upalny wtorek.

Spływ kajakowy sposobem na upały [ZDJĘCIA, WIDEO]
Spływy kajakowe w „Korfanty” stały się już tradycją. Fot. KB

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju nie pierwszy raz brali udział w spływie na Szotkówce, ale również na Rudzie. Tym razem klasa 4 „c” z technikum o profilu gastronomicznym i hotelarskim chwyciła wiosła w dłoń. Pogoda okazała się idealna i młodzież spędziła ten dzień na łonie przyrody. Na zakończenie było ognisko, na terenie gościnnego Fortu Bałaj - Paintball Szotkowice.

Spływ kajakowy rzeką Szotkówką jest jedną z atrakcji nie tylko Jastrzębia-Zdroju, ale województwa śląskiego, Krainy Górnej Odry.  Jej źródła znajdują się w Świerklanach i są prawostronnym dopływem Olzy. Ma spokojny meandryczny nurt, co powoduje, że nadaje się do rekreacji dla każdego, również dla rodzin z dziećmi.

@nienudnahistoria Kajaki w "Korfantym" stają się szkolną tradycją. #kajaki#pietrzyk #nienudnalekcja #sposóbnaupały #szkoła #jastrzebie_zdroj #rybnik#wodzislawślaski #żory #kraków#belfer#Zabawa #warszawa#kraków #wrocław #poznań #ciekawa #sport ♬ CLOSE MY EYES - Ki

- Spływ rzeką Szotkówką organizowany przez Roberta Pietrzyka jest wpisany na listę jastrzębskich produktów lokalnych.  To piękny teren, atrakcyjny przyrodniczo. W rzece można zobaczyć ryby, jak na przykład klenie. Zaletą jest to, że dojazd z Jastrzębia na start, czyli nieopodal Stacji Zielony Most - Żelazny Szlak Rowerowy, możliwy jest komunikacją miejską i jest w zasięgu każdego mieszkańca. Tereny zielone dające wytchnienie od trudów dnia codziennego są w zasięgu ręki - mówił Damian Pietrzyk, który udzielił młodzieży fachowego instruktarzu tuż przed spływem.

A jak młodzież oceniła wtorkowy spływ i z jakimi wrażeniami zakończyli wycieczkę?

- Uważam, że spływ kajakowy to fantastyczny pomysł na wycieczkę. Było dużo śmiechu. Choć nie zawsze trasa była prosta to i tak każdy radził sobie jak umiał. Nie ma czego się bać. Widoki przepiękne a otoczenie drzew dodaje klimatu i pozwala się wyciszyć. Jestem zadowolona z tego, czego doświadczyłam podczas tej godziny spędzonej w kajaku i każdemu polecam. Chętnie popływałabym jeszcze kiedyś - mówiła jedna z uczestniczek wycieczki Julia Pietranik, uczennica „Korfantego”.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~BetonowaAnka (46.134. * .169) 13.09.2023 07:43

Wow, szok