Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ostatnie pożegnanie śp. kpr. Marcina Mizi. Były delegacje i asysta honorowa Służby Więziennej [ZDJĘCIA]

W kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego tragicznie kpr. Marcina Mizi. W pogrzebie liczny udział wzięły delegacje Służby Więziennej z całego województwa. 

Ostatnie pożegnanie śp. kpr. Marcina Mizi. Były delegacje i asysta honorowa Służby Więziennej [ZDJĘCIA]
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 20 czerwca w kościele pw. NMP Matki Kościoła

Ostatnie pożegnanie śp. kpr. Marcina Mizi. Były delegacje i asysta honorowa służby więziennej [ZDJĘCIA]

Mszę pogrzebową odprawiono w dolnym kościele "na górce". Nie zabrakło pocztów sztandarowych, asysty honorowej i licznych delegacji z zakładów karnych w całym województwie. Podczas mszy pożegnano zmarłego tragicznie kpr. Marcina Mizię, który zginął z rąk nastoletnich oprawców. 

- Nie tak miało być. Mieliśmy wziąć ślub, mieliśmy być rodzicami i wspólnie podróżować po całym świecie. Ale los chciał inaczej - mówiła we wzruszających słowach pożegnania narzeczona zmarłego. - To powiedziała mi siostra "w ciszy odnajdziesz Marcina" i ja mówię do was dzisiaj, w ciszy go odnajdziemy - podkreśliła. 

Po mszy rodzina, przyjaciele i znajomi wraz z delegacjami, pocztami sztandarowymi i w asyście honorowej Służby Więziennej odprowadzili ciało zmarłego na cmentarz komunalny. 

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~jastrzębianka_niestety_jeszcze (46.204. * .92) 21.06.2024 16:46

Cześć i chwała także dla Rodziców pana Marcina!
W obliczu takiej tragedii nie każdy zdecydowałby się oddać zdrowe organy Syna do przeszczepu...
To chwalebne!

~ankA_pisankA (80.188. * .23) 21.06.2024 06:03

Czy oprawcy Marcina, czyli te biedne dzieci, mają pomoc psychologa?
Oglądanie na żywo śmierci człowieka przecież to był dla nich dopiero wielki szok.

~Jxjxxj (87.239. * .206) 20.06.2024 22:43

Życia mu nie zwrócą! Wszystko na pokaz.

~Prawy (46.112. * .188) 20.06.2024 14:28

Cześć jego pamięci! R.I.P. [i]